Ochranář ukazoval aligátora ve škole. Ten mu utekl

Zpravodajská směna
4. 11. 2009 19:40
Jeden a půl metru dlouhé zvíře je stále na útěku

Panama City Beach - Strážce floridského národního parku se chtěl vytáhnout před svou dcerou a jejími spolužáky. Rozhodl se, že jim do třídy přinese živého aligátora.

Dobrý úmysl poučit děti v biologii na živém exempláři se ale muži nevyplatil.

Když po hodině nakládal jeden a půl metru dlouhého plaza na korbu auta, zvíře mu z ní vyskočilo.

Média, která o události ve floridském Panama City Beach informovala, nehovoří o žádné oběti uprchlého aligátora.

Plaz měl navíc přelepenou tlamu, a proto není tolik nebezpečný. Podle svědků utekl směrem k tamní vodní nádrži, v níž se pravděpodobně doposud skrývá.

Skokan a běžec

Přihlížející překvapila mrštnost, s níž se aligátor vymanil ze zajetí. Odborníci ale říkají, že jeho počínání až zase tak neobvyklé není.

"Mnozí lidé nevědí, že aligátoři dovedou skákat. A oni to umějí opravdu skvěle," uvedl Stan Kirkland, mluvčí floridského Úřadu na ochranu ryb a divokých zvířat.

"A neumějí jen skákat ale i utíkat," vysvětlil Kirkland, proč plaz tak rychle zmizel z dohledu všem pozorovatelům.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy