Drama jako z akčního filmu. Muž zachránil dítěti život vteřiny před příjezdem vlaku

Indický železničář Mayur Shelke riskoval svůj vlastní život, aby zachránil bezmocné dítě před přijíždějícím vlakem. To se procházelo po nástupišti, když najednou uklouzlo a spadlo do kolejiště. Železničář neváhal, rozběhl se po kolejišti a dítě vytáhl zpět na peron. A to vše jen několik okamžiků předtím, než místem projel vlak. Podívejte se na video z jeho hrdinské záchrany.
Muž riskoval svůj život, aby zachránil bezmocné dítě před přijíždějícím vlakem. | Video: Associated Press

Šestileté dítě se procházelo se svou matkou po nástupišti na indickém nádraží Vangani, vzdáleném asi 90 kilometrů od Bombaje. Po tom, co znenadání spadlo do kolejiště, zůstal jeho doprovod v šoku a nebyl schopný pomoci.

Pohotový železničář zahlédl, že se ke kolejišti blíží rozjetý vlak, a podařilo se mu dítě zvednout zpět na peron jen za několik vteřin. Bezprostředně poté jim běžel na pomoc i náhodný kolemjdoucí. Dítě ani jeho zachránce neutrpěli žádná zranění.

Celý incident zachytily bezpečnostní kamery na nádraží. Video se hned poté stalo hitem indických médií. K železničářově odvaze se vyjádřilo i tamní ministerstvo železnic.

"Riskoval svůj život, aby zachránil život někoho druhého. Vyjadřujeme poctu jeho odvaze a nejvyšší možné oddanosti jeho službě," uvedlo indické ministerstvo ve svém prohlášení.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy