Drama jako z akčního filmu. Muž zachránil dítěti život vteřiny před příjezdem vlaku

pru pru
21. 4. 2021 7:00
Indický železničář Mayur Shelke riskoval svůj vlastní život, aby zachránil bezmocné dítě před přijíždějícím vlakem. To se procházelo po nástupišti, když najednou uklouzlo a spadlo do kolejiště. Železničář neváhal, rozběhl se po kolejišti a dítě vytáhl zpět na peron. A to vše jen několik okamžiků předtím, než místem projel vlak. Podívejte se na video z jeho hrdinské záchrany.
Muž riskoval svůj život, aby zachránil bezmocné dítě před přijíždějícím vlakem. | Video: Associated Press

Šestileté dítě se procházelo se svou matkou po nástupišti na indickém nádraží Vangani, vzdáleném asi 90 kilometrů od Bombaje. Po tom, co znenadání spadlo do kolejiště, zůstal jeho doprovod v šoku a nebyl schopný pomoci.

Pohotový železničář zahlédl, že se ke kolejišti blíží rozjetý vlak, a podařilo se mu dítě zvednout zpět na peron jen za několik vteřin. Bezprostředně poté jim běžel na pomoc i náhodný kolemjdoucí. Dítě ani jeho zachránce neutrpěli žádná zranění.

Celý incident zachytily bezpečnostní kamery na nádraží. Video se hned poté stalo hitem indických médií. K železničářově odvaze se vyjádřilo i tamní ministerstvo železnic.

"Riskoval svůj život, aby zachránil život někoho druhého. Vyjadřujeme poctu jeho odvaze a nejvyšší možné oddanosti jeho službě," uvedlo indické ministerstvo ve svém prohlášení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy