Trosečníky na pustém ostrově našli záchranáři díky nápisu "pomoc" v písku

Magazín Magazín
9. 4. 2016 22:24
Nehoda v Tichém oceánu dopadla šťastně díky vynalézavosti a připravenosti posádky. Když jejich loď převrátila téměř dvacetimetrová vlna, doplavali na opuštěný ostrov. Letadlo pobřežní hlídky si jich všimlo díky nápisu "pomoc" v písku.
Foto: Facebook U.S. Coast Guard Hawaii Pacific

Nehoda tříčlenné posádky v Tichomoří nedaleko Papuy-Nové Guiney skončila šťastně. Když jejich loď převrátila 19metrová vlna, muži doplavali na tři kilometry vzdálený neobydlený ostrov. Do písku na pláži napsali velký vzkaz, kterého si všimla pobřežní hlídka. Informoval o tom web amerického deníku The Washington Post.

Nápis Help a muže mávajícího záchrannými vestami uviděla posádka námořního letectva japonské základny. Trosečníky vyzvedla a beze zranění dopravila do místa, odkud vypluli.

"K záchraně tří mužů vedla nejenom spolupráce mezi jednotlivými složkami, ale i jejich vlastní vynalézavost. Na odlehlém ostrově se nám je podařilo najít především díky nápadu s nápisem," dodal jeden z členů záchranného týmu.

Pobřeží hlídka v oblasti Tichého oceánu jen během posledních dvou týdnů s pomocí dobrovolníků zachránila 15 lidí.

"Operujeme na prostoru, který je dvakrát větší než Rusko. Mnohdy jsme tisíce kilometrů vzdálení od těch, kteří potřebují pomoct. Právě proto je nezbytná kooperace s námořnictvem nebo dobrovolníky," uzavřela členka pobřežní hlídky. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Zdroj: ČTK
Další zprávy