Dnes je den D, jako Depky. Nebo byste zvolili jiný?

Jan Lipold Jan Lipold
16. 1. 2012 13:50
Pokud se náhodou cítíte dobře, měli byste si připadat podezřelí

Také jste si všimli? Ano, nejdepresivnější den roku má být letos právě dnes, v pondělí 16. ledna.

Žádné překvapení: "Blue Monday" každý rok připadá na nějaké pondělí uprostřed ledna. Pokud to nevíte, je na to vzoreček s proměnnými jako "počasí", "dluhy", "počet dnů uběhlých od Vánoc", "čas uběhlý od porušení novoročních předsevzetí" a "motivace".

Firma Sky Travel, na jejíž objednávku vznikl, zjevně cílila na země s křesťanskou tradicí, protože u pravoslavných, muslimů nebo židů by vyšlo nějaké úplně jiné depresivní datum. A vůbec to nemusí být pondělí.

Smyslem modrého pondělí je marketing: spotřebitel si má uvědomit, že je čas si něco dopřát. Večeři, saunu, novou hračku. Když už je ta hromadná depka.

Rozumějte: Jestli se dnes cítíte příjemně (a nic si dopřávat nechcete), měli byste si připadat podezřelí.

Takže, Modré pondělí má asi stejnou „vypovídací hodnotu" jako Valentýn (zamilovaný), Dušičky (melancholické) a Silvestr (bujarý). Co vy na to?!

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy