Dnes je den D, jako Depky. Nebo byste zvolili jiný?

Jan Lipold Jan Lipold
16. 1. 2012 13:50
Pokud se náhodou cítíte dobře, měli byste si připadat podezřelí

Také jste si všimli? Ano, nejdepresivnější den roku má být letos právě dnes, v pondělí 16. ledna.

Žádné překvapení: "Blue Monday" každý rok připadá na nějaké pondělí uprostřed ledna. Pokud to nevíte, je na to vzoreček s proměnnými jako "počasí", "dluhy", "počet dnů uběhlých od Vánoc", "čas uběhlý od porušení novoročních předsevzetí" a "motivace".

Firma Sky Travel, na jejíž objednávku vznikl, zjevně cílila na země s křesťanskou tradicí, protože u pravoslavných, muslimů nebo židů by vyšlo nějaké úplně jiné depresivní datum. A vůbec to nemusí být pondělí.

Smyslem modrého pondělí je marketing: spotřebitel si má uvědomit, že je čas si něco dopřát. Večeři, saunu, novou hračku. Když už je ta hromadná depka.

Rozumějte: Jestli se dnes cítíte příjemně (a nic si dopřávat nechcete), měli byste si připadat podezřelí.

Takže, Modré pondělí má asi stejnou „vypovídací hodnotu" jako Valentýn (zamilovaný), Dušičky (melancholické) a Silvestr (bujarý). Co vy na to?!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy