Dnes je den D, jako Depky. Nebo byste zvolili jiný?

Jan Lipold Jan Lipold
16. 1. 2012 13:50
Pokud se náhodou cítíte dobře, měli byste si připadat podezřelí

Také jste si všimli? Ano, nejdepresivnější den roku má být letos právě dnes, v pondělí 16. ledna.

Žádné překvapení: "Blue Monday" každý rok připadá na nějaké pondělí uprostřed ledna. Pokud to nevíte, je na to vzoreček s proměnnými jako "počasí", "dluhy", "počet dnů uběhlých od Vánoc", "čas uběhlý od porušení novoročních předsevzetí" a "motivace".

Firma Sky Travel, na jejíž objednávku vznikl, zjevně cílila na země s křesťanskou tradicí, protože u pravoslavných, muslimů nebo židů by vyšlo nějaké úplně jiné depresivní datum. A vůbec to nemusí být pondělí.

Smyslem modrého pondělí je marketing: spotřebitel si má uvědomit, že je čas si něco dopřát. Večeři, saunu, novou hračku. Když už je ta hromadná depka.

Rozumějte: Jestli se dnes cítíte příjemně (a nic si dopřávat nechcete), měli byste si připadat podezřelí.

Takže, Modré pondělí má asi stejnou „vypovídací hodnotu" jako Valentýn (zamilovaný), Dušičky (melancholické) a Silvestr (bujarý). Co vy na to?!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy