Dělníci zachránili z moře psa, plaval 200 kilometrů od břehu a byl na pokraji sil

Magazín Magazín
17. 4. 2019 13:33
Poněkud netradičního návštěvníka hostili minulý týden dělníci na ropné plošině společnosti Chevron 200 kilometrů od thajských břehů. Jeden ze zaměstnanců totiž na širém moři spatřil plavat již značně unaveného psa. Zvíře se nakonec pomocí lana podařilo vytáhnout na palubu a zachránit.
"Jeho oči vypadaly tak smutně, díval se na nás nahoru a jako by říkal: 'Prosím, pomozte mi.'" | Video: Reuters

Hnědý aspin podle jednoho z pracovníků plošiny Vitisaka Payalawa vypadal značně unaveně a zoufale. "Jeho oči byly tak smutné, díval se na nás nahoru a jako by říkal: 'Prosím, pomozte mi'," uvedl Payalaw pro americkou televizní stanici CNN.

Zvíře podle dělníků plavalo nedaleko plošiny, bylo značně vysílené a třáslo se. První pokus, při kterém jej chtěli vytáhnout pomocí tyče, se jim nepodařil, protože unavený pes byl bičován vlnami. "Říkal jsem si, že musíme jednat rychle, nebo to už nezvládne," popsal Payalaw. 

Nakonec proto zaměstnanci ropné plošiny hodili psovi lano se smyčkou, pomocí které jej vytáhli na palubu. "Vypadal extrémně unavený, ani se nedokázal udržet na nohou, celou dobu seděl," dodal pracovník plošiny.

Zachráněný aspin pojmenovaný Přeživší.
Zachráněný aspin pojmenovaný Přeživší. | Foto: Reuters

Muži zvíře osušili, dali mu napít čerstvé vody a nápoje na doplnění energie. Nakonec jej pojmenovali Boonrod (Přeživší).

Později psa převezli zpět na thajskou pevninu, kde jej převzala charitativní organizace Watchdog Thailand. Zvíře poslala k vyšetření na veterinární kliniku a teď bude dočasně umístěno v útulku, než se uzdraví.

Vitisak Payalaw se nechal slyšet, že pokud Přeživšího nikdo nebude chtít, adoptuje jej sám.

Video: Mlácení psů neuznávám, vlčáka musíte upiškotkovat, říká Vojtěch Kouřil ze záchranné stanice

Lidé reagují na agresivitu zase agresivitou, často vidím snahu utlumit psa nějakou šílenou metodou, jako je mlácení o zem, upozorňuje Vojtěch Kouřil. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy