Drsný závod napříč Ruskem. Trasu z Moskvy do Vladivostoku zvládli jen tři cyklisté

Očima fotografů: úžasné snímky pořídili Denis Klero, Voloďa Voronin a Pavel Suchorukov.
Závod přes Rusko samozřejmě přináší těžké klimatické podmínky. Na snímku jsou (zleva) Pierre Bischoff, Marcelo Florentino Soares a Aske Soeby během čtvrté etapy Perm - Jekatěrinburg.
Pátá etapa Jekatěrinburg - Ťjumeň.
Snímek ze stejné etapy jako ten předchozí.
Etapy byly velmi dlouhé, jezdci tedy museli závodit i za tmy. Snímek je ze sedmé etapy Omsk - Novosibirsk.
Foto: Red Bull Content Pool, Denis Klero
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 8. 2017 9:03
Odstartovali v Moskvě, cíl byl ve Vladivostoku. Čekalo je přes devět tisíc kilometrů. Zvládli to jen tři. Pojďte se podívat na jeden z nejdrsnějších cyklistických závodů světa: Red Bull Trans-Siberian Extreme Race.

Bývalý profesionální cyklista Alexej Ščebelin se stal vítězem extrémního cyklistického závodu Red Bull Trans-Siberian Extreme, který nakonec dokončili jen tři jezdci. Za Ščebelinem skončil Pierre Bischoff z Německa a Florentino Marcelo Soares z Brazílie.

Na start závodu v Moskvě se 18. července postavilo osm mužů a dvě ženy. Bylo před nimi 14 etap, 9 211 kilometrů. Cíl byl 10. srpna ve Vladivostoku. Ve stoupáních během závodu na jezdce čekalo také 79 tisíc výškových metrů, které museli zdolat. Navíc museli dodržet nebo překonat předepsaný minimální rychlostní průměr 21 km/h.

Nejkratší etapa měřila 310 kilometrů, ta nejdelší (z Čity do Svobodného) se táhla 1386 km a nejlepší jezdec na její zvládnutí potřeboval více než 52 hodin.

V rámci závodu cyklisté projeli sedmi časovými zónami a vítěz Ščebelin strávil v sedle celkem 312 hodin 16 minut a 58 sekund. Mimochodem - je to zhruba čtyřikrát více, než strávil na kole Chris Froome během letošní Tour de France. Etapy byly extrémní, ta nejdelší měřila 1386 kilometrů. 

Závodníci během každého dne spotřebovali zhruba 10 tisíc až 15 tisíc kalorií. Pořadatelé tento energetický výdej přirovnávají třeba k 50 cheeseburgerům, které byste museli sníst, abyste energii doplnili. Vypili také v průměru 7 až 12 litrů tekutin denně.

Během závodu to vypadalo, že první ženou, která ho dokončí, se stane Gervais Dubinová. Má za sebou úžasný životní příběh - přežila rakovinu. Nakonec však musela vzdát. "Kdybych měla silnější vůli, asi bych v závodě vydržela déle. Myslím, že až 90 procent výsledku zde dělá vůle," svěřila se deníku The New York Times.
 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy