reklama
 
 

Místo sedla břišní opěrka. V USA se zrodil další podivuhodný cyklistický vynález

10. 10. 2017
Americká firma Birds of Prey Bicycles přišla s novým a překvapivým vynálezem. Na jejím kole se nesedí na sedle, ale leží na břišní opěrce. Podle vynálezce Johna Aldridge jezdec na kole letí nad krajinou v podobné pozici, jako to vidíte ve filmech o Supermanovi. A proč jezdec leží? Je to kvůli lepší aerodynamice a využití cyklistovy síly.

Vynálezce stroje tvrdí, že je aerodynamičtější než běžný bicykl. "Jezdcovo tělo je v poloze, jako kdyby plaval ve vodě. Umožňuje mu to vyvinout větší sílu na pedály a točit nohama rychleji," říká John Aldridge.

Za další přednosti této konstrukce považuje firma nižší těžiště, které podle ní zajišťuje vyšší bezpečnost cyklisty. Kolo má také jiné převody než běžný bicykl. Na velkém převodníku má 60 zubů, což je více než u silničního kola. Kazeta je pak osazena běžnými pastorky o velikosti 11 až 36 zubů. To samozřejmě umožňuje dosáhnout vysokých rychlostí.

Bird of Prey: podivný bicykl z USA | Video: Youtube, Bird of Prey Bicycle

Podle vynálezce je Bird of Prey bezpečnější. "Nemůžete třeba přepadnout přes řidítka, když prudce zabrzdíte," vysvětluje. A pochvaluje si také komfort. "Co může být pohodlnější než ležet?" ptá se.

Kolo se vyrábí v továrně v kalifornském Carlsbadu, ovšem jeho cena není lidová, a to ani z pohledu Američanů. Bird of Prey totiž vyjde na 4800 dolarů, což je v přepočtu něco málo pod 110 tisíc Kč.

Přihlaste se k našim newsletterům
Odhlásit se můžete kdykoliv.
Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE.

autor: Tomáš Vocelka | 10. 10. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama