Cyklo móda 2018. Modelky na přehlídce předvedly, co se bude nosit. A přidaly i akrobacii na kole

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 11. 2017 11:06
Na normální módní přehlídce to neuvidíte. Ladné pohyby modelek a modelů nahradila akrobacie na kole, salta vzad, přemety. Místo špičkové módy se předváděly cyklistické kraťasy, funkční prádlo, dresy a pláštěnky. Firmy jako Shimano, Pearl Izumi, Gore, Dainese, nebo Funkier v německém Friedrichshafenu ukázaly, co mají pro cyklisty připraveno pro nadcházející sezonu.
To jste ještě neviděli. Cyklisté mají vlastní módní přehlídku | Video: Tomáš Vocelka

Největší evropský cyklistický veletrh Eurobike v německém Friedrichshafenu je každoročně přehlídkou novinek a trendů, které budou hýbat světem kol v nadcházejícím roce. Jeho součástí bývá i velká módní přehlídka, kde renomovaní výrobci sportovního oblečení předvádějí, co se bude nosit.

Nejde zdaleka jen o ryze sportovní oblečení, na přehlídkovém mole se objevují i modely určené pro volný čas a turistiku. Ty v poměrně velkém počtu předvedly třeba firmy Shimano a Scott. 

Na videu a ve fotogalerii u tohoto článku se můžete podívat, co velcí výrobci pro cyklisty přichystali a jak netradiční věci se odehrávaly na přehlídkovém molu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 23 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy