Covidové kino, strhující sport a úsměv papeže. Podívejte se na nejlepší fotky týdne

Týden obrazem
Ajax Amsterdam změřil v uplynulém kole Ligy mistrů síly s Borussií Dortmund. Na snímku se raduje hráč nizozemského celku Dušan Tadić po vstřelení prvního gólu.
Žena posedává na skále a sleduje úplněk nedaleko malebné vesnice Mellieha na Maltě.
Brazilský prezident Jair Bolsonaro během záchvatu kašle na tiskové konferenci. Bolsonaro dlouhodobě zlehčuje pandemii covidu-19, navzdory tomu, že v jeho vlasti nemoci podlehlo přes šest set tisíc lidí.
Lídr tálibánské delegace Abdul Salam Hanáfí spolu s dalšími členy hnutí v uplynulém týdnu dorazili na vyjednávání v Moskvě. Tálibán se po převzetí nadvlády nad Afghánistánem snaží o zlepšení své pověsti na poli mezinárodní politiky. Dění v zemi však změně kurzu radikálního hnutí příliš nenasvědčuje.
Foto: Reuters
ert Reuters ert, Reuters
23. 10. 2021 7:21
Sportovní radost, řádění živlů na Kanárských ostrovech i ozvěny nelichotivé historie Spojených států. Dění ve světě v ničem nezaostávalo za turbulentními událostmi v Česku, což je patrné i na záběrech zpravodajských fotografů. Podívejte se na výběr nejlepších snímků uplynulého týdne podle agentury Reuters.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy