Chci jen rodinu, říká těhotná matka 13ti dětí

Veronika Šmausová
30. 7. 2009 14:20
Londýn - Matka třinácti dětí teď čeká čtrnácté, a to i když ji všechny předchozí děti zabavila sociální péče.

Šestatřicetiletá Theresa Winters se totiž zapřísáhla, že rodit bude do té doby, než jí a jejímu stejně starému nezaměstnanému příteli sociální pracovníci jedno dítě nechají.

„My se nevzdáme," tvrdí. „Za každé dítě, které mi vezmou, budu mít další."

Všechny děti, které žena do této doby měla, převzali sociální pracovníci, kteří se obávali „nedostatku rodičovských schopností" Theresy a jejího nezaměstnaného partnera Toneyho Housdena.

Pár ale tvrdí, že ačkoliv měli v minulosti problémy s agresivitou, jsou nyní schopni dítě vychovávat. Čtrnáctý z jejích potomků přijde na svět v listopadu.

Celou dospělost je těhotná, přesto kouří

„Nechci nic, než mít rodinu," řekla Theresa v rozhovoru pro The Sun, během jehož průběhu nepřestala stejně jako její partner navzdory těhotenství kouřit.

Matka, která v průběhu své dospělosti rodila každý rok kromě roku 2004, porodila i řadu handicapovaných dětí.

Přesto všechny, kromě čtrnáctiletého chlapce po obrně, našly adoptivní rodiče.

Dvě nestarší děti adoptoval po rozvodu s Theresou jejich vlastní otec.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy