7letý chlapec nechtěl do kostela, ujel autem

ČTK ČTK
29. 7. 2009 20:10
Plain City (USA) - Sedmiletý chlapec z amerického města Plain City, kterému se nechtělo jít do kostela, se rozhodl uprchnout před touto povinností autem. Jeho výlet završila krátká honička s policisty.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Rklawton

Dispečer dostal v neděli ráno zprávu, že za volantem auta ohrožujícího bezpečnost provozu sedí malé dítě. Jeden svědek ho dokonce viděl, jak přejel klidně stopku.

Velitel policie Klint Anderson uvedl, že za autem s dětským řidičem se vypravili dva policisté a snažili se ho nejprve marně zastavit. Auto jelo rychlostí 64 kilometrů v hodině. Chlapec nakonec zastavil a rozběhl se domů.

Anderson po rozhovoru s otcem nezbedného řidiče řekl, že motivem jeho činu bylo prostě to, že se chtěl vyhnout návštěvě kostela.

Chlapec je příliš malý na to, aby mohl být trestně stíhán. Policie důrazně vyzvala otce, aby si klíče od auta lépe hlídal a nenechával je na místě dostupném dětem.


 

Právě se děje

před 32 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy