Cestující v letadle omylem otevřela nouzový východ. Spletla si ho s dveřmi na záchod

Magazín Magazín
11. 6. 2019 9:54
Jedna z cestujících pákistánských aerolinek na trase z Manchesteru do Islámábádu otevřela během čekání na odlet nouzový východ letadla. Žena si myslela, že jde o dveře toalety. Spoj nabral sedm hodin zpoždění a někteří cestující museli letět dalším letadlem.
Pákistánské mezinárodní aerolinky
Pákistánské mezinárodní aerolinky | Foto: Shutterstock

Mluvčí pákistánských aerolinek pro americký zpravodajský web CNN potvrdil, že si cestující spletla nouzový východ s dveřmi od toalety. Během incidentu se také automaticky vysunula evakuační skluzavka. 

Při sedmihodinovém čekání v Manchesteru dostali cestující večeři, načež opět nastoupili do letadla a po několika hodinách úspěšně přistáli v plánované destinaci.

Někteří pasažéři však museli letět až dalším spojem, protože letadlo při incidentu přišlo o jednu evakuační skluzavku. Aerolinka se pasažérům omluvila a na Twitteru připomněla, aby se cestující řídili bezpečnostními pokyny, protože podobné incidenty způsobují nepříjemnosti dalším stovkám lidí. 

Minulý měsíc se v čínské provincii Šan-tung pokoušel otevřít nouzový východ jeden z cestujících těsně po přistání letadla, aby se tak dostal dříve ven. Za ohrožení bezpečnosti byl zatčen. 

Zpravodajský deník The Washington Post připomněl, že loni se pasažér indického národního spoje pokoušel otevřít nouzový východ během letu, protože si taktéž myslel, že jde o dveře na toaletu. Od jeho pokusu jej násilně odradili další spolucestující. Muž byl za incident po přistání zatčen. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy