reklama
 
 

Cestující v letadle omylem otevřela nouzový východ. Spletla si ho s dveřmi na záchod

11. 6. 2019 9:54
Jedna z cestujících pákistánských aerolinek na trase z Manchesteru do Islámábádu otevřela během čekání na odlet nouzový východ letadla. Žena si myslela, že jde o dveře toalety. Spoj nabral sedm hodin zpoždění a někteří cestující museli letět dalším letadlem.

Mluvčí pákistánských aerolinek pro americký zpravodajský web CNN potvrdil, že si cestující spletla nouzový východ s dveřmi od toalety. Během incidentu se také automaticky vysunula evakuační skluzavka. 

Při sedmihodinovém čekání v Manchesteru dostali cestující večeři, načež opět nastoupili do letadla a po několika hodinách úspěšně přistáli v plánované destinaci.

Někteří pasažéři však museli letět až dalším spojem, protože letadlo při incidentu přišlo o jednu evakuační skluzavku. Aerolinka se pasažérům omluvila a na Twitteru připomněla, aby se cestující řídili bezpečnostními pokyny, protože podobné incidenty způsobují nepříjemnosti dalším stovkám lidí. 

Minulý měsíc se v čínské provincii Šan-tung pokoušel otevřít nouzový východ jeden z cestujících těsně po přistání letadla, aby se tak dostal dříve ven. Za ohrožení bezpečnosti byl zatčen. 

Zpravodajský deník The Washington Post připomněl, že loni se pasažér indického národního spoje pokoušel otevřít nouzový východ během letu, protože si taktéž myslel, že jde o dveře na toaletu. Od jeho pokusu jej násilně odradili další spolucestující. Muž byl za incident po přistání zatčen. 

autor: Magazín | 11. 6. 2019 9:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama