Konečně se dobře vyspat. Nový trend v cestování láká na jedinečný odpočinek

Konečně se dobře vyspat. Nový trend v cestování láká na jedinečný odpočinek
Při cestování je spánek klíčovou záležitostí. Když se dobře vyspíte, jste připraveni užít si místo, do kterého jste si zajeli, o dost lépe. Na tento důležitý element cestování  se zaměřuje newyorský hotel Equinox. Hosté spí nejen v tichu a ve tmě díky zatemňovacím závěsům, ale mají k dispozici i jídlo a nápoje, které podporují tvorbu melatoninu a přirozené usínání. V baru na pokoji jsou kapky na spaní a bylinné čaje. Relaxaci a kvalitní spánek samozřejmě podporují i různé wellness procedury, které hotel nabízí.
Mezi nejoblíbenější destinace pro spánkovou turistiku patří Švýcarské Alpy, které jsou známé pro svou úchvatnou přírodu. Švýcarské Alpy nabízejí spoustu možností pro turisty, kteří se chtějí vyspat, od útulných chat v horách až po luxusní hotely s panoramatickým výhledem. Někomu ale k sladkému odpočinku stačí i obyčejný stan.
Švýcarsko je země, která si umí své návštěvníky hýčkat. Proto tu existuje třeba luxusní wellness resort na břehu Lucernského jezera, který movitějším návštěvníkům poskytuje pro běžného smrtelníka nepředstavitelnou péči. V Chenot Palace Weggis bude člověk spát jako v bavlnce nejen proto, že je to pětihvězdičkový resort. Filosofii resortu nastavil uznávaný francouzský expert v oblasti wellness a detoxikace Henri Chenot. Vyvinul unikátní metodu, která zahrnuje specifická ošetření a dietní plány, jež podporují a stimulují tělo k odstranění toxinů a zvyšují jeho vitalitu. V resortu se řeší jakékoliv zdravotní problémy klientů - tedy i problémy se spánkem.
Solný důl Wieliczka se nachází pod městem Wieliczka poblíž Krakova. Návštěvníci mohou na klasickou prohlídku, ale v rámci areálu se nachází i léčebna, která se specializuje na prevenci a léčbu onemocnění dýchacího ústrojí. Lidé tu ale mohou i přespat jako v hotelu a zažít tak spánek v mikroklimatu bez alergenů a bohatém na mikroprvky, které přináší úlevu alergikům a zlepšuje obranyschopnost organismu. Tamní ticho a klid prý poskytují neuvěřitelný duševní i fyzický odpočinek.
Foto: Shutterstock
Petra Stěhulová Petra Stěhulová
3. 6. 2024 11:33
V dnešní uspěchané době, kdy je kvalitní spánek pro mnohé vzácností, přichází na scénu nový trend v cestovním ruchu - spánková turistika. Tento fenomén se zaměřuje na jedinečné zážitky spojené s odpočinkem a relaxací v netradičních a zajímavých lokalitách. Různí experti se předhánějí, jak hostům pomoci usnout. Ti si za to často řádně připlatí.

Hotely a resorty po celém světě si "spánkový trend" rychle osvojily a přicházejí s inovativními nabídkami, které mají za cíl přilákat milovníky kvalitního spánku. K nejčastějším lákadlům patří speciálně navržené matrace a polštáře, aromaterapie, zvuková izolace a zatemňovací závěsy. Prvky hotelových pokojů se pečlivě vybírají tak, aby zajistily co nejklidnější a nejpříjemnější spánek.

Ekonomický potenciál spánkové turistiky je značný. Vypadá to, že lidé jsou ochotni investovat do unikátních zážitků, které jim přinesou vytoužený odpočinek a regeneraci. Pro hotely a resorty je to příležitost, jak nabídnout něco navíc a odlišit se od konkurence.

Spánková turistika není jen o místě, kde složíte hlavu. Je to o celkovém zážitku, který vám umožní na chvíli vypnout a dopřát si ničím nerušené usnutí. Ať už člověk hledá klidné útočiště v přírodě, nebo luxusní wellness pobyt, spánková turistika nabízí vlastně pro každého něco. 

Tipy na místa, kde se na spánek a zážitky s ním spojené soustředí, najdete v galerii.

 

Právě se děje

Další zprávy