15 nejkrásnějších památek Česka. Skvosty ze seznamu UNESCO, jihočeský Windsor i oscarové zahrady

Tohle jsou nejnavštěvovanější památky Česka. Podívejte se.
Pražský hrad je už pátým rokem nejnavštěvovanější památkou v Česku. V loňském roce jeho branami prošlo více než dva miliony lidí, ale jen pouhá desetina z nich byli Češi. Pokud si chcete užít klidnější návštěvu Hradu, doporučujeme vyrazit buď hned ráno, nebo kolem třetí hodiny odpoledne. (2 216 192 návštěvníků za rok 2017)
Jihočeský hrad a zámek Český Krumlov je už od roku 1992 zapsaný na seznamu UNESCO. V poslední době se o městě mluví v souvislosti s projektem Kateřiny Šedé, o kterém informovalo Aktuálně.cz v březnu. Umělkyně chce obnovit běžný život turisticky přetíženého města tím, že bude lidem dávat mzdu za to, že v něm povedou normální život. (466 429 návštěvníků za rok 2017)
Jihomoravský zámek Lednice obklopuje rozlehlý park, jemuž dominuje minaret – jediná rozhledna v tureckém stylu na území Česka. Za vidění stojí i zámecký skleník, Janohrad nebo přehlídka cvičených dravých ptáků. V červenci na zámku odstartuje jubilejní desátý ročník nočních prohlídek, při nichž se návštěvníci mohou stát známými filmovými postavami. (437 783 návštěvníků za rok 2017)
Kostnice v Sedlci u Kutné Hory je součástí podzemní kaple kostela Všech svatých. Exhumované kosterní pozůstatky zhruba 40 tisíc zemřelých jsou zde poskládány do všemožných tvarů. Pro méně odvážné je kosterní výzdoba podzemní kaple k vidění i virtuálně na webu města Kutná Hora. (431 444 návštěvníků za rok 2017)
Foto: Shutterstock
krho
6. 6. 2018 13:45
Letní teploty přímo vybízejí k výletům po Česku a objevování tuzemských krás. Podívejte se na seznam nejnavštěvovanějších památek včetně informací o tom, na co se můžete při jejich návštěvě těšit. Najdete mezi nimi zámek Loučeň, hospitál Kuks i arcibiskupský palác a zahrady v Kroměříži.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Poptávka po ropě klesla ve druhém čtvrtletí méně, než se čekalo, experti zlepšili výhledy

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zlepšila svůj odhad poptávky po ropě pro letošní rok na 92,1 milionu barelů denně. To je proti předchozímu odhadu z minulého měsíce o 400 000 barelů denně více. Důvodem je menší pokles poptávky ve druhém čtvrtletí, než se čekalo. Současně však varovala, že šíření nemoci covid-19 je rizikem pro další vývoj poptávky.

"Zatímco trh s ropou nepochybně pokročil, velký a v některých zemích zvyšující se počet případů nemoci covid-19 je znepokojující připomínkou toho, že pandemie není pod kontrolou," uvedla IEA v prohlášení. To také ohrožuje současný výhled poptávky IEA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy