Courtney Love tvrdí, že našla ztracené malajsijské letadlo

pej
18. 3. 2014 11:43
Zpěvačka je přesvědčená, že našla pohřešované malajsijské letadlo. Myslí si, že ho identifikovala na satelitním snímku.
Courtney Love
Courtney Love | Foto: Reuters

Praha - Do hledání pohřešovaného letounu se zapojila i Courtney Love. Zpěvačka tvrdí, že ho objevila na satelitní fotografii z webové stránky Tomnod.

Červenou barvou označila dvě místa. Jedno z nich má představovat olejovou skvrnu uniklou z havarovaného letadla a druhé pohřešovaný Boeing 777-200ER.

Satelitní snímek zveřejnění na webové stránce projektu Tomnod
Satelitní snímek zveřejnění na webové stránce projektu Tomnod | Foto: Facebook Courtney Love

"Nejsem sice žádný odborník, ale zblízka to vypadá jako letadlo a olejová skvrna. Modlím se za rodiny pohřešovaných lidí," napsala k fotce na svém Facebooku Courtney Love.

Letadlo malajsijských aerolinií zmizelo 8. března v Jihočínském moři mezi Malajsií a Vietnamem. Trosky letadla hledají záchranáři z pětadvaceti zemí světa.

Tomnod je projekt coloradské satelitní společnosti DigitalGlobe, který využívá snímky poskytnuté širokou veřejností k identifikaci objektů a míst.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy