"Dřevostavby ve světě zažívají rozmach, a to nejen v segmentu rodinných domů, ale i v podobě výškových a veřejných staveb. Věřím, že moderní dřevěná architektura má předpoklady na skvělou budoucnost i u nás," vysvětluje zakladatel a ředitel Salonu dřevostaveb Pavel Horák.
Akce přivítá i řadu zahraničních hostů. Rakouský architekt Oliver Sterl přiblíží, jak probíhá výstavba nejvyššího dřevěného mrakodrapu na světě - HoHo Wien. V Česku je zatím výška dřevostavby zákonem omezena na 12 metrů (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží), ve světe míří výš.
Dřevo má řadu výhod, jde obnovitelný materiál s nejlepší ekologickou bilancí, má vynikající tepelně-izolační vlastnosti, vytváří příjemné prostředí a dobře působí na lidskou psychiku. Navíc výstavba dřevostavby je velmi rychlá a lze stavět po celý rok, vyprodukuje se během ní jen málo stavebního odpadu.
Stejně jako v předchozích letech i letos firma Prodesi, která Salon dřevostaveb pořádá, vydává Ročenku dřevostaveb. Ta představí 38 vybraných projektů postavených v uplynulém roce, 36 v Česku a na Slovensku, dvě v Polsku a Rakousku.