Dům stojí na místě bývalého kamenolomu. Architekti použili na jeho stavbu kámen a konopí

Dům stojí na místě bývalého kamenolomu. Architekti použili na jeho stavbu kámen a konopí
Nejnovějším projektem izraelského studia Tav Group, které se již od konce 90. let zabývá ekologickou architekturou, je dům stojící na hoře Carmel.
Dům byl dokončen na konci roku 2016 a má rozlohu 250 metrů čtverečních.
"Dům byl od počátku navrhován s respektem a ohledem k životnímu prostředí. Stavebníci rovněž využili udržitelných metod a ekologických a lokálních přírodních materiálů," popisují projekt architekti.
Veškeré použité materiály podle architektů ze studia Tav Group, ať už svým vzhledem, vůní, nebo povrchem, přitahují lidské smysly.
Foto: Yoav Etiel
Bydlení
7. 12. 2017 7:26
Izraelští architekti ze studia Tav Group se ekologickou architekturou zabývají již od konce 90. let a všechny své domy navrhují tak, aby minimalizovali dopad na životní prostředí. Jejich poslední realizací je objekt stojící na místě bývalého kamenolomu. Hlavním stavebním materiálem se proto stal kámen a také konopné desky, které mají jednak vynikající izolační schopnosti a také jsou pružnější a pevnější než desky ze dřeva.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy