Dům stojí na místě bývalého kamenolomu. Architekti použili na jeho stavbu kámen a konopí

Dům stojí na místě bývalého kamenolomu. Architekti použili na jeho stavbu kámen a konopí
Nejnovějším projektem izraelského studia Tav Group, které se již od konce 90. let zabývá ekologickou architekturou, je dům stojící na hoře Carmel.
Dům byl dokončen na konci roku 2016 a má rozlohu 250 metrů čtverečních.
"Dům byl od počátku navrhován s respektem a ohledem k životnímu prostředí. Stavebníci rovněž využili udržitelných metod a ekologických a lokálních přírodních materiálů," popisují projekt architekti.
Veškeré použité materiály podle architektů ze studia Tav Group, ať už svým vzhledem, vůní, nebo povrchem, přitahují lidské smysly.
Foto: Yoav Etiel
Bydlení
7. 12. 2017 7:26
Izraelští architekti ze studia Tav Group se ekologickou architekturou zabývají již od konce 90. let a všechny své domy navrhují tak, aby minimalizovali dopad na životní prostředí. Jejich poslední realizací je objekt stojící na místě bývalého kamenolomu. Hlavním stavebním materiálem se proto stal kámen a také konopné desky, které mají jednak vynikající izolační schopnosti a také jsou pružnější a pevnější než desky ze dřeva.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy