Grand Prix architektů získala sportovní hala v Dolních Břežanech ve tvaru elipsoidu

Sportovní hala v Dolních Břežanech.
Budova stojí na hraně zastavěného území v těžišti velké rozvojové plochy
Objekt má tvar rotačního elipsoidu.
Sportovní hala, Dolní Břežany, Sporadical
Hala má vazbu jak na základní školu, tak i na veřejný prostor. V budoucnu se v její okolí bude stavět.
Foto: BoysPlayNice
Magazín Magazín
3. 10. 2018 13:19
V úterý 2. října Obec architektů předala hlavní cenu Grand Prix. Letos ji odborná mezinárodní porota udělila ateliéru Sporadical (Aleš Kubalík, Josef Kocián, Jakub Našinec, Veronika Sávová) za návrh sportovní haly v Dolních Břežanech. Do letošního patnáctého ročníku se přihlásilo rekordních 160 ateliérů s více než 200 projekty realizovanými v České republice mezi lednem 2017 a březnem 2018. 

Návrh sportovní haly v Dolních Břežanech získal hlavní cenu Grand Prix. Obec architektů ji předala ateliéru Sporadical.

Břežanská škola získala nové prostory pro výuku tělocviku, halu využívají místní sportovní kluby a ve večerních hodinách slouží rekreačním sportovcům z řad veřejnosti. Velkorysý interiér haly umožní její využití pro pořádání kulturních a společenských akcí. 

Dolní Břežany leží jižně od Prahy v jejím těsném sousedství a stejně jako řada obcí na hranici pražské aglomerace čelily v minulosti prudkému nárůstu obyvatel. V devadesátých letech žilo v Dolních Břežanech tisíc lidí, v roce 2017 už zhruba o tři tisíce víc. Díky promyšlené koncepci se ale vedení obce podařilo rozvoj regulovat.

Prioritou bylo vytvoření dostatečné infrastruktury a kvalitního veřejného prostoru. Kromě vítězného projektu, sportovní haly, stojí v obci celá řada architektonicky cenných staveb. 

Video: Na sportovní halu je pyšný i starosta Dolních Břežan Věslav Michlík.

Dolní Břežany | Video: Petra Jansová, Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

Další zprávy