Grand Prix architektů získala sportovní hala v Dolních Břežanech ve tvaru elipsoidu

Foto: BoysPlayNice
Magazín Magazín
3. 10. 2018 13:19
V úterý 2. října Obec architektů předala hlavní cenu Grand Prix. Letos ji odborná mezinárodní porota udělila ateliéru Sporadical (Aleš Kubalík, Josef Kocián, Jakub Našinec, Veronika Sávová) za návrh sportovní haly v Dolních Břežanech. Do letošního patnáctého ročníku se přihlásilo rekordních 160 ateliérů s více než 200 projekty realizovanými v České republice mezi lednem 2017 a březnem 2018. 

Návrh sportovní haly v Dolních Břežanech získal hlavní cenu Grand Prix. Obec architektů ji předala ateliéru Sporadical.

Břežanská škola získala nové prostory pro výuku tělocviku, halu využívají místní sportovní kluby a ve večerních hodinách slouží rekreačním sportovcům z řad veřejnosti. Velkorysý interiér haly umožní její využití pro pořádání kulturních a společenských akcí. 

Dolní Břežany leží jižně od Prahy v jejím těsném sousedství a stejně jako řada obcí na hranici pražské aglomerace čelily v minulosti prudkému nárůstu obyvatel. V devadesátých letech žilo v Dolních Břežanech tisíc lidí, v roce 2017 už zhruba o tři tisíce víc. Díky promyšlené koncepci se ale vedení obce podařilo rozvoj regulovat.

Prioritou bylo vytvoření dostatečné infrastruktury a kvalitního veřejného prostoru. Kromě vítězného projektu, sportovní haly, stojí v obci celá řada architektonicky cenných staveb. 

Video: Na sportovní halu je pyšný i starosta Dolních Břežan Věslav Michlík.

Dolní Břežany | Video: Petra Jansová, Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy