Fotky: Nový sál Doxu má připomínat sedačku. Na jeho střeše je trávník a rampa pro akrobaty

Fotky: Nový sál Doxu má připomínat sedačku. Na jeho střeše je trávník a rampa pro akrobaty
Nový sál Dox+ se zkušebnou doplňuje zrekonstruovaný šestipatrový objekt ze 70. let v Poupětově ulici. Ten v minulosti patřil dřevařským podnikům. Budova slouží jako zázemí. Ve třech patrech sídlí soukromá vysoká škola architektury Archip.
Úpravy  interiéru  respektují  v  detailu  a  materiálech  dobu  vzniku  objektu. Architekti proto využili linolea, dřevěných rýhovaných dveří nebo teraca.
Celkové výdaje na výstavbu rozsáhlého kulturního komplexu dosahují 460 milionů korun (pohled na technickou budovu a sídlo vysoké školy Archip ze dvora).
Za projektem stojí ateliér Petr Hájek Architekti (na snímku architekt Petr Hájek, který je jedním z pěti nominovaných na cenu Architekt roku).
Foto: Tomáš Vocelka
Petra Jansová Tomáš Vocelka Petra Jansová, Tomáš Vocelka
24. 8. 2018 19:01
Pražské Centrum současného umění Dox se rozšířilo o multifunkční sál nazvaný Dox+. Za projektem prostoru, který má sloužit divadlu, tanci, hudbě nebo performancím, stojí ateliér Petr Hájek Architekti. Centrum Dox se tak rozrostlo na celkových osm tisíc metrů čtverečních. "Chtěl jsem, aby objekt připomínal sedačku, protože na jeho střeše se dá sedět," přibližuje architekt Hájek. Podívejte se na fotky z otevření.
 

Právě se děje

Další zprávy