Rekonstrukce nádraží i květináče u Národního. Praha má osm nominací na Českou cenu za architekturu

Instalace na piazzettě Národního divadla v Praze
1. Botanický labyrint Victoria Pragensis: Autory instalace, jejíž jméno připomíná objev největšího leknínu na světě viktorie královské (Victoria amazonica), jsou Juráš Lasovský (llj architects), Alexandra Střelcová a Julien Antih (Haenke).
2. Přestavba řadového domu od Stempel & Tesař architekti: Autoři přestavby řadovky na Hanspaulce jsou architekti z ateliéru Stempel & Tesař architekti.
2. Přestavba řadového domu od Stempel & Tesař architekti: Jejich úkolem bylo zvětšit obytnou plochu, k čemuž využili technický suterén.
3. Rekonstrukce vily arch. Oldřicha Starého od JRA Jaroušek Rochová architekti: Funkcionalistická vila na Praze 6 byla dokončena v roce 1929 podle projektu architekta Oldřicha Starého. Po roce 1948 byla zabavena a rozdělena na několik bytů. Z původních interiérů se dochovalo minimum, zvenku si naštěstí vila zachovala původní podobu.
Foto: Česká cena za architekturu/Jakub Nedbal
Bydlení
11. 8. 2018 11:02
Do užšího výběru mezinárodní odborné poroty se letos dostalo třiatřicet projektů. Nejvíce nominací, osm, získala Praha. Porotce zaujala například rekonstrukce řadovky ze 70. let, novostavba bytového dobu nebo květinová instalace na piazzettě Národního divadla. Všech osm nominovaných projektů si můžete prohlédnout v galerii.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy