Obrazem: Tak vypadaly hony a lovy za císaře pána. Podívejte se na unikátní historické fotografie

Obrazem: Tak vypadaly hony a lovy za císaře pána. Podívejte se na unikátní historické fotografie
Rudolf Bruner-Dvořák: piknik na honu, kolem roku 1903.
Rudolf Bruner-Dvořák - Společnost na honu, kolem roku 1900.
Rudolf Bruner-Dvořák: Neznámý muž s ulovenými jeleny, kolem roku 1903.
Rudolf Bruner-Dvořák: Kníže František Liechtenstein na skládací židli obklopen pomocníky honu, stojící muž s puškou zůstává neznámý, kolem roku 1900.
Foto: Archiv Pavla Scheuflera / NZM / Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada
Magazín Dan Poláček Magazín, Dan Poláček
14. 7. 2018 10:00
Příslušníci slavných šlechtických rodů Windischgrätzů i Kinských, prapradědeček politika Karla Schwarzenberga a dokonce František Ferdinand d'Este, následník císaře Františka Josefa I., který byl později zavražděn v Sarajevu. Všechny tyto osobnosti můžete zahlédnout na dobových fotografiích pořízených do roku 1918 na honech a lovech, které patřily k oblíbeným kratochvílím rakousko-uherské smetánky. Historické snímky až do 2. září vystavuje Národní zemědělské muzeum v sálech barokního zámku Ohrada poblíž Hluboké nad Vltavou.

Více o expozici najdete na webu Národního zemědělského muzea.

Za poskytnutí snímků děkujeme českému historikovi fotografie Pavlu Scheuflerovi.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Slovenská média získala 39 hodin záznamu ke kauze Gorila, Penta hrozí trestním oznámením

Několik slovenských médií obdrželo odkaz, odkud lze stáhnout soubor s názvem Gorila. Mělo by jít o nahrávku, která se týká jedné z největších kauz na Slovensku. Záznam se však zatím nepodařilo ověřit.

Nahrávka měla podle listu SME vzniknout v bratislavském bytě ve Vazovské ulici, který slovenská rozvědka (SIS) před lety vybavila odposlouchávacím zařízením. Policie ji vloni objevila během domovních prohlídek v bytě podnikatele Mariana Kočnera, obviněného z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. 

Podle přepisů rozhovorů, které do médií unikly už před několika lety, patří hlasy na nahrávce bývalému slovenskému ministrovi hospodářství Jirkovi Malchárkovi a Jaroslavu Haščákovi. Haščák je spolumajitelem investiční společnosti Penta.

Penta již oznámila, že se proti zveřejnění údajné nahrávky bude bránit soudně. 

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy