Mimořádná zpráva

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu
Dům ze 70. let stojí v městečku Cercedilla, v horském pásmu Sierra de Guadarrama, které leží asi 60 kilometrů od Madridu.
Každé léto se tam nastěhuje rodina se čtyřmi dcerami a stráví zde několik měsíců. Dům jim ale začal být malý, a tak rodiče oslovili architekty, aby vymysleli způsob, jak domek rozšířit.
Architekti Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a navrhli pro rodinu moderní přístavek, který interiér oživil a zmodernizoval.
Původní hala s kuchyní a jídelnou se rozšířila o žlutou přístavbu a velkoformátová okna, která se dají otevřít a tím opticky rozšíří prostor.
Foto: José Hevia
16. 9. 2019 7:02
Rodina farmářů ve španělských horách si přála rozšířit svůj letní domek. Po narození čtvrtého dítěte už jí chaloupka velikostně nestačila, potřebovala další pokoj a větší jídelnu. Architekti ze studia Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a vytvořili moderní přístavbu, která dům oživila barvami a novými materiály. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy