Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu

Domek jako z pohádky. Původní španělská roubenka se rozšířila o moderní přístavbu
Dům ze 70. let stojí v městečku Cercedilla, v horském pásmu Sierra de Guadarrama, které leží asi 60 kilometrů od Madridu.
Každé léto se tam nastěhuje rodina se čtyřmi dcerami a stráví zde několik měsíců. Dům jim ale začal být malý, a tak rodiče oslovili architekty, aby vymysleli způsob, jak domek rozšířit.
Architekti Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a navrhli pro rodinu moderní přístavek, který interiér oživil a zmodernizoval.
Původní hala s kuchyní a jídelnou se rozšířila o žlutou přístavbu a velkoformátová okna, která se dají otevřít a tím opticky rozšíří prostor.
Foto: José Hevia
16. 9. 2019 7:02
Rodina farmářů ve španělských horách si přála rozšířit svůj letní domek. Po narození čtvrtého dítěte už jí chaloupka velikostně nestačila, potřebovala další pokoj a větší jídelnu. Architekti ze studia Lys Villalba a Enrique Espinosa spojili síly a vytvořili moderní přístavbu, která dům oživila barvami a novými materiály. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy