Dům se zelenou střechou splývá se svahem. Má úžasný výhled na Znojemský hrad i Dyji

Dům se zelenou střechou splývá se svahem. Má úžasný výhled na Znojemský hrad i Dyji
Dům se zelenou střechou opisuje svažitý terén údolí řeky Dyje v jihomoravském městě Znojmo. Nad protějším břehem se zvedá skalní stěna se Znojemským hradem, rotundou sv. Kateřiny a kostelem sv. Mikuláše.
Černá minimalistická stavba má zelenou střechu...
... která se v severní části domu svažuje směrem do nábřeží.
Od řeky dům působí, jako by byl součástí svahu. Oproti vedlejším domům má přitom tři patra.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
22. 10. 2020 8:30
V údolí řeky Dyje, které se táhne od Vranova ke Znojmu a je nejdivočejším meandrem v Česku, stojí černá novostavba se šikmou střechou. Podkroví je zvenku pokryté zelení, a tak dům opticky splývá se strmou zahradou. Jeho autory jsou architekti z brněnského studia Kuba & Pilař, kteří za něj letos získali Grand Prix Obce architektů v kategorii rodinný dům. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy