V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra

V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra
...a zimní zahrada či terasa.
Na zádveří navazuje centrální prostor s kuchyní a schodištěm do druhého patra.
Na kuchyň volně navazuje jídelna...
Přestože vila pochází z 30. let minulého století, její původní kouzlo překryly nevhodné omítky a nátěry.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 10. 2020 16:36
Vila s fontánou je prvorepublikový víkendový dům, který stojí nedaleko Prahy. Na zahradě je občas slyšet vlak a cítit vůně vody z nedaleké řeky. "Když jsme dům, poprvé viděli, nevypadal jako dnes. Byl zatížený nánosy omítek a jeho prvorepubliková jiskra byla dávno pryč," říkají architekti ze studia Mjölk, kteří vile letos vrátili původní kouzlo. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy