K hospodě přistavěli sportovní halu. Dům v Modřicích láká na pivo, bazén i tělocvičnu

K hospodě přistavěli sportovní halu. Dům v Modřicích láká na pivo, bazén i tělocvičnu
Před padesáti lety byla obec Modřice čistě zemědělskou oblastí, kde se pěstovala hlavně cibule a zelí. V posledních letech ale město u Brna zažívá rozkvět, má vlastní průmyslovou zónu, kvalitní infrastrukturu a obchodní centrum Olympia.
Město zbohatlo a díky tomu si mohlo dovolit třeba přestavbu historických škol a také vybudování sportovní haly, která je důstojným komunitním centrem zhruba pro pět tisíc obyvatel.
Je tu obří tělocvična s tribunou, do níž skrze světlík proniká přirozené světlo.
Budova stojí na svažitém pozemku, a tak do suterénu, kde je také bazén, proniká denní světlo.
Foto: Tomáš Slavík
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
8. 8. 2020 12:03
Obec Modřice u Brna má asi pět tisíc obyvatel a historii spojenou s cibulí a zelím. Dříve zemědělská usedlost se v posledních letech proměnila v důstojné městečko s průmyslovou zónou a kvalitní infrastrukturou. Více obyvatel, firem a obchodů obci přineslo i více peněz, ze kterých postupně zvelebuje okolí a veřejné stavby. Kromě opravených škol má teď i novou sportovní halu. Podívejte se.

Halu navrhlo studio bod architekti, které je autorem třeba nové radnice pro Prahu 7 nebo rekonstrukce hospody v Máslovicích. Několik budov vzniklo vedle původního historického domu, někdejší hospody U Brázdilů, která zachovává původního ducha místa a zároveň se v kontrastu s moderní architekturou dostává do zcela nového kontextu.

 

Právě se děje

Další zprávy