Ze starého skladu je v Pavlově moderní vinařství. Má nezvyklý lustr i výhled na Děvín

Ze starého skladu je v Pavlově moderní vinařství. Má nezvyklý lustr i výhled na Děvín
Budova, kterou v roce 2010 navrhlo architektonické studio Burian-Křivinka, nebyla nikdy dokončena a svou dispozicí nevyhovovala potřebám nového majitele. Jeho představou bylo zázemí více kultivovat a otevřít ho návštěvníkům tak, aby si mohli užít okolní výhledy za degustace lokálních vín.
"Podlaha má polyuretanový povrch s divokou texturou. Je možné se soustředit na degustaci a netřeba si dělat obavy, když něco ukápne," dodávají architekti.
Dominantou interiéru je zavěšený gigantický lustr ve tvaru elipsy, která je součástí vizuální identity vinařství.
Obec Pavlov se nachází asi jen osm kilometrů od Mikulova a patří mezi hlavní vinařské oblasti pálavského regionu na jižní Moravě. Vinná réva se tu pěstuje už od 17. století, a to víc než na polovině půdy.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 11. 2021 6:00
Zapadající slunce za vrchem Děvín mohou nově přímo z vinného baru sledovat návštěvníci vinařství Reinsten, nedaleko nádrže Nové Mlýny na jižní Moravě. Bar vyrostl na místě bývalého skladu a majiteli vinařství má pomoci otevřít areál více veřejnosti. Architekti prostor očistili až na beton a vyladili do odstínu mladého červeného vína, jaké se podává na svatého Martina.

Interiér baru navrhlo studio ORA pod vedením architektů Jana a Barbory Horových a Jana Veissera. Autoři už mají na kontě zajímavé přestavby, například Kocandu Kravsko nebo Dům v Ruině. Bývalý vinařský sklad v Pavlově prosvětlili a otevřeli k Děvínu i nedaleké vodní nádrži. "Vyřezali jsme rozměrné protilehlé otvory, abychom otevřeli výhledy. Očistili jsme všechny povrchy, nechali jim jejich surovost a přidali jsme celoprosklený arkýř, kam je možné se usadit se skleničkou v ruce," tvrdí.

Podívejte se, jak se pije ve vinařství Reisten.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy