JZD přestavělo usedlost na sýpku. Do vyrabované ruiny teď majitelé vložili nový dům

JZD přestavělo usedlost na sýpku. Do vyrabované ruiny teď majitelé vložili nový dům
Studio ORA se rozhodlo ruinu ponechat a vložit do ní zcela nový dům.
Ve vloženém domě jsou technologie a nábytek, které splňují nároky na moderní bydlení.
... a koupelna s vanou a výhledem do zeleně.
Dům stojí v obci Zadní Arnoštov v Pardubickém kraji. Je obklopený lučním kvítím, hlohy a ovocným sadem.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 11. 2020 6:01
Byla to ruina ohlodaná až na kost, říkají Jan a Barbora Horovi, kteří společně s Jane Veisserem pracovali na přestavbě bývalé usedlosti v Pardubickém kraji. Dům, který někdejší zemědělské družstvo přestavělo na sýpku, měl "vyrabované vnitřnosti" i jiné měřítko. Z původní stavby tak zbyla jen cihelná obálka. Architekti se ji zvenčí rozhodli zachovat, uvnitř je ale dům k nepoznání.

Za přestavbou zchátralé usedlosti stojí znojemské studio ORA. Dům byl v době minulého režimu přestavěný na sýpku a neměl jasné kontury. "I takhle osekaný dům, dá se říci abstrahovaný, neztratil nic ze své velkoleposti. Právě naopak," myslí si architekti. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy