JZD přestavělo usedlost na sýpku. Do vyrabované ruiny teď majitelé vložili nový dům

JZD přestavělo usedlost na sýpku. Do vyrabované ruiny teď majitelé vložili nový dům
Studio ORA se rozhodlo ruinu ponechat a vložit do ní zcela nový dům.
Ve vloženém domě jsou technologie a nábytek, které splňují nároky na moderní bydlení.
... a koupelna s vanou a výhledem do zeleně.
Dům stojí v obci Zadní Arnoštov v Pardubickém kraji. Je obklopený lučním kvítím, hlohy a ovocným sadem.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 11. 2020 6:01
Byla to ruina ohlodaná až na kost, říkají Jan a Barbora Horovi, kteří společně s Jane Veisserem pracovali na přestavbě bývalé usedlosti v Pardubickém kraji. Dům, který někdejší zemědělské družstvo přestavělo na sýpku, měl "vyrabované vnitřnosti" i jiné měřítko. Z původní stavby tak zbyla jen cihelná obálka. Architekti se ji zvenčí rozhodli zachovat, uvnitř je ale dům k nepoznání.

Za přestavbou zchátralé usedlosti stojí znojemské studio ORA. Dům byl v době minulého režimu přestavěný na sýpku a neměl jasné kontury. "I takhle osekaný dům, dá se říci abstrahovaný, neztratil nic ze své velkoleposti. Právě naopak," myslí si architekti. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy