Město v přírodě. Mladý starosta mění Českou Kamenici v krásné místo pro život

Město v přírodě. Mladý starosta mění Českou Kamenici v krásné místo pro život
Česká Kamenice leží v okrese Děčín na Ústecku a má tu výhodu, že ji obklopuje krásná příroda chráněných krajinných oblastí Lužické hory, Labské pískovce a České středohoří. Historické centrum asi pětitisícového městečka je navíc památkovou rezervací.
Jednou z největších památek je barokní stavba kaple narození Panny Marie. Její kopuli s opěrnými pilíři zdobí sochy světců od Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa.
... a na stolech jsou k dostání mapy města i okolí s novým vizuálem. "Největší problém byl se jako město vůbec definovat. Říct si, jaký máme potenciál nejen pro obyvatele, ale i pro turisty. Zjistili jsme, že naší největší devízou je historická architektura a samotná příroda, v podstatě se tu stírají hranice mezi tím, co vytvořila příroda a co člověk," říká vedoucí kultury a cestovního ruchu Vendula Fedorčáková, která se starostou úzce spolupracuje na rozvoji města.
Schůdky vedou mezi skalními masivy. Myší dírou se dá dostat až na nejvyšší bod skalisek.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 24. 7. 2021 13:37
Česká Kamenice v Lužických horách postupně vzkvétá. Od roku 2018, kdy do vedení obce nastoupil třiadvacetiletý Jan Papajanovský, se podařilo najmout městského architekta Jana Macha a společně s ním připravit několik projektů, které mají z obce vytvořit kvalitní místo pro život. V odlivu obyvatel může podle starosty pomoct prodej pozemků, obecní bydlení, kvalitní veřejný prostor i architektura.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 34 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 45 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy