Dubové dřevo, lesní tapeta i slunce. V apartmánu v Krkonoších se odráží sama příroda

Dubové dřevo, lesní tapeta i slunce. V apartmánu v Krkonoších se odráží sama příroda
Společenský prostor designérka barevně ladila do hnědých a šedých odstínů. Celému prostoru dominuje dřevo, které zjemňují kožešiny a barevné přehozy nebo polštáře.
Prvek dřevěných lamel se opakuje i ve zbytku interiéru. V předsíni slouží jako botník a šatník...
Žlutá barva pak celému prostoru dodává optimismus a připomíná teplé horské slunce.
Pohled na koruny stromů designérka přenesla i na protější stěnu. V rohu je pak vestavěná dubová skříň. "Pro potřeby majitelů jsem v pokojích nechala vestavět řadu uzamykatelných skříněk, do nichž si domácí uloží své věci před tím, než jim přijedou hosté," vysvětluje Anke Glut.
Foto: Aktuálně.cz/Lukáš Hausenblas
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 2. 2023 14:00
Designérka Anke Glut proměnila horskou novostavbu v obci Prkenný Důl ve slunný víkendový byt. Rodina z Prahy ji požádala, aby interiér o velikosti 90 metrů čtverečních vybavila nábytkem a doplňky, které uspokojí každého, kdo do bytu přijede. "Cílem majitelů je byt občas pronajímat. Musela jsem tak vymyslet zařízení, které zaujme každého a zároveň bude nenáročné na údržbu," vysvětluje autorka.

Anke Glut čerpala inspiraci převážně z okolní krajiny Krkonoš. "Miluji přírodu a je pro mě největším podnětem k tvoření. Nosným materiálem je v interiéru masivní dubové dřevo, použité převážně na nábytku vyráběném na zakázku. Zelená barva z lesa se odráží v tapetě na stěně a při troše fantazie splyne se vzrostlými smrky za oknem. Žlutá pohovka v dětském pokoji zase dovnitř vnáší prosluněnou náladu," popisuje autorka víkendového horského bytu.

Designérka s proměnou soutěží v osmém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2022 mohou autoři přihlašovat do konce února. 

Podívejte se na stylový apartmán.

 

Právě se děje

Další zprávy