Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk

Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk
Majitelé mají v domě několik originálních kousků umění. V přízemí visí ze stropu lustr se vzorem bublinek od Bořka Šípka, který dříve svítil v restauraci Arzenal. U schodů je fotografie od Tona Stana.
Jídelna je prosklená a dá se z ní vstoupit na zastřešenou terasu.
Lustr a mosazná deska na jídelním stole pocházejí z retro shopu Moare, který vlastní výtvarník Miroslav Bednář. Německé světlo je z 60. let minulého století, židle ze sedmdesátek.
Zastřešená terasa propojuje interiér a exteriér. "Chtěli jsme, aby se do patra přesunul každodenní život rodiny. Napadlo nás část terasy zastřešit, a tím zvětšit obytný prostor," dodávají Hřebejkovi.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 10. 2020 20:16
"Nechtěli jsme minimalismus, který budeme postupně zabydlovat. Potřebovali jsme mít interiér útulný hned," říká režisér Jan Hřebejk, který před pár lety koupil řadový dům se zahradou pod pražským Strahovem. Společně s manželkou chtěli do dvou pater vměstnat vše, co mají rádi. Aby to neskončilo fiaskem, přizvali si k rekonstrukci Dagmar Štěpánovou ze studia Formafatal. Podívejte se na výsledek.

Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová a společně s ní ho tvoří celkem deset lidí. Zaměřují se na architekturu, interiér a produktový design. Za práci na Art Villas Costa Rica nebo vinný bar Autentista dostalo studio tuzemské i mezinárodní ocenění. Psali jsme o nich zde

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy