Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk

Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk
Majitelé mají v domě několik originálních kousků umění. V přízemí visí ze stropu lustr se vzorem bublinek od Bořka Šípka, který dříve svítil v restauraci Arzenal. U schodů je fotografie od Tona Stana.
Jídelna je prosklená a dá se z ní vstoupit na zastřešenou terasu.
Lustr a mosazná deska na jídelním stole pocházejí z retro shopu Moare, který vlastní výtvarník Miroslav Bednář. Německé světlo je z 60. let minulého století, židle ze sedmdesátek.
Zastřešená terasa propojuje interiér a exteriér. "Chtěli jsme, aby se do patra přesunul každodenní život rodiny. Napadlo nás část terasy zastřešit, a tím zvětšit obytný prostor," dodávají Hřebejkovi.
Foto: BoysPlayNice, zdroj: Martina Králová (Elle Decoration)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková, Martina Králová (Elle Decoration)
18. 10. 2020 20:16
"Nechtěli jsme minimalismus, který budeme postupně zabydlovat. Potřebovali jsme mít interiér útulný hned," říká režisér Jan Hřebejk, který před pár lety koupil řadový dům se zahradou pod pražským Strahovem. Společně s manželkou chtěli do dvou pater vměstnat vše, co mají rádi. Aby to neskončilo fiaskem, přizvali si k rekonstrukci Dagmar Štěpánovou ze studia Formafatal. Podívejte se na výsledek.

Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová a společně s ní ho tvoří celkem deset lidí. Zaměřují se na architekturu, interiér a produktový design. Za práci na Art Villas Costa Rica nebo vinný bar Autentista dostalo studio tuzemské i mezinárodní ocenění. Psali jsme o nich zde

 

Právě se děje

před 9 minutami

Povinný podíl tuzemských potravin v obchodech platit nebude, rozhodla Sněmovna na návrh Senátu. Ministr zemědělství Toman vyřazení kvót podpořil

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy