Bydlení jako v ráji. Ve vile v pralese se vstává s opicemi a usíná u šumění moře

Bydlení jako v ráji. Ve vile v pralese se vstává s opicemi a usíná u šumění moře
"Když investor oslovil architekty, přál si vytvořit místo, kde návštěvník splyne s okolní přírodou, pročistí svoji mysl, zažije luxus a dobrodružství zároveň. Přál si vytvořit místo, které se každému zaryje hluboko do srdce," uvádí architektka Dagmar Štěpánová ze studia Formafatal, které celý projekt zastřešovalo a zasloužilo se o podobu interiérů.
Součástí pokojů je soukromá koupelna, která nabízí výhled do tropického pralesa.
Každý pokoj má jiný vzor dlaždic.
Z terasy ční bazén s infinity hranou, z kterého je nerušený pohled na oceán a okolní přírodu. Člověk ve vodě se cítí, jako by byl přímou součástí divočiny.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 6. 2020 18:13
Art Villas je komplex tří domů uprostřed divokého pralesa na pobřeží Kostariky. Na zakázku českého podnikatele, zakladatele společnosti Eyelevel, ho navrhlo architektonické studio Formafatal. Vily jsou koncipované tak, aby měli hosté bezprostřední styk s přírodou a přitom si neodepřeli pohodlí a luxus. Podívejte se, jak se bydlí v domech, kde se vstává s opicemi a usíná u šumění moře.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy