Bydlení jako v ráji. Ve vile v pralese se vstává s opicemi a usíná u šumění moře

Bydlení jako v ráji. Ve vile v pralese se vstává s opicemi a usíná u šumění moře
"Když investor oslovil architekty, přál si vytvořit místo, kde návštěvník splyne s okolní přírodou, pročistí svoji mysl, zažije luxus a dobrodružství zároveň. Přál si vytvořit místo, které se každému zaryje hluboko do srdce," uvádí architektka Dagmar Štěpánová ze studia Formafatal, které celý projekt zastřešovalo a zasloužilo se o podobu interiérů.
Součástí pokojů je soukromá koupelna, která nabízí výhled do tropického pralesa.
Každý pokoj má jiný vzor dlaždic.
Z terasy ční bazén s infinity hranou, z kterého je nerušený pohled na oceán a okolní přírodu. Člověk ve vodě se cítí, jako by byl přímou součástí divočiny.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 6. 2020 18:13
Art Villas je komplex tří domů uprostřed divokého pralesa na pobřeží Kostariky. Na zakázku českého podnikatele, zakladatele společnosti Eyelevel, ho navrhlo architektonické studio Formafatal. Vily jsou koncipované tak, aby měli hosté bezprostřední styk s přírodou a přitom si neodepřeli pohodlí a luxus. Podívejte se, jak se bydlí v domech, kde se vstává s opicemi a usíná u šumění moře.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy