Absolutním vítězem soutěže Interiér roku se stal loft na Hřebenkách. Interiér zaujal i v zahraničí

Foto: BoysPlayNice
Petra Jansová Petra Jansová
29. 3. 2017 12:14
Absolutním vítězem soutěže Interiér roku, v níž je Aktuálně.cz mediálním partnerem, se stal projekt architektky Dagmar Štěpánové z pražského studia Formafatal. "Vítězný interiér není jen vkusnou skladbou nábytku. Porota na něm oceňuje zejména fakt, že 44 předmětů a součástí interiéru bylo na zakázku vyrobeno podle autorského návrhu," uvedl předseda poroty a bývalý rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Jiří Pelcl.

Soutěž, jejímž cílem je veřejnosti představit interiéry nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být skutečnou inspirací, se konala letos podruhé. Premiérově letos zahrnula i projekty ze Slovenska.

Vítěze v kategoriích Soukromý interiér (novostavba a rekonstrukce), Veřejný interiér I. a II. vybírala ze 127 přihlášených projektů mezinárodní osmnáctičlenná porota pod vedením známého českého designéra Jiřího Pelcla.

V porotě zasedli vyjma Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů rozhodovaly o vítězích i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková, malíř a pedagog David Saudek, figurativní malíř Ivan Komárek nebo šéfredaktorka časopisu ELLE Decor Tereza Aratikovič či šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová).

V kategorii Novostavba zvítězil projekt Dagmar Štěpánové ze studia Formafatal. Autorka interiéru loftu na Hřebenkách (Praha) se stala i absolutním vítězem napříč kategoriemi.

V kategorii Rekonstrukce ocenila odborná porota projekt Olgy Frydecké a Šárky Martínkové Špačkové ze studia za Gens za návrh interiéru venkovského stavení v Jelenském údolí. 

Ceny v kategorii Veřejný interiér I si odnesli Ilja a Martin Skoček za návrh interiéru restaurace Fach v Pálffyho paláci v Bratislavě. Projekt architektonické kanceláře Radko Květ - Archeopark Pavlov získal první místo v kategorii Veřejný interiér II.

Cenu Interiér roku - Velux (cena generálního partnera, která zohledňuje zejména využití denního světla v interiéru) získal podkrovní byt pro mladou ženu v Praze, který navrhli Jaromír a Naďa Pizingerovi ze studia MORIX. Cenu novinářů pak dřevostavba v Bratislavě od Martina Franka ze studia DEKONCEPT.

Výsledky soutěže, kterou pořádá Institut bytového designu, byly vyhlášeny na mezinárodním Living Foru, které se konalo v Centru současného umění DOX.

 

Právě se děje

před 24 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy