"Krásné, ale jde z toho hrůza." Manželé otevřeli Gočárovy mlýny s obnovou za miliardu

"Krásné, ale jde z toho hrůza." Manželé otevřeli Gočárovy mlýny s obnovou za miliardu
Automatické mlýny koupili Lukáš a Mariana Smetanovi v roce 2016 od firmy Goodmills. Vyšly je na 22 milionů korun, avšak investice se jim splatila, když část areálu prodali kraji a městu. V jiných řádech se pak počítala samotná rekonstrukce. Všichni investoři za ni dohromady zaplatili skoro miliardu, polovinu přispěla Evropská unie.
Díky tomu, že je novostavba na kuřích nohách, nepůsobí jako velká, těžká hmota...
... a nabízí místa, která podobně jako v labyrintu spojuje mnoho klikatých cest.
"Prostorově silo nabízí výjimečnou vertikalitu, kterou jsme posílili sklobetonovými podlahami v přízemí a šestém patře, kde vznikl nový sál. Díky luxferám světlo vytváří jakousi světelnou dráhu, která přes zásobníky a otvory proudí až do suterénu," vysvětlují architekti Martin Prokš a Marek Přikryl.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 10. 2023 6:00
On spal dvě, ona čtyři hodiny denně. Poslední týdny byly pro manžele Smetanovy těmi nejnáročnějšími v životě. Datum slavnostního otevření opravených Automatických mlýnů v Pardubicích se blížilo a ještě zdaleka nebylo vše hotovo. Do finálních prací se proto zapojila celá rodina. "Je to krásné, ale jde z toho hrůza. Raději bych, kdyby měli hezký, malý byt," říká maminka investorky.
 

Právě se děje

Další zprávy