Kde slova nestačí. Světové památky včetně Česka se rozsvítily v modro-žlutých barvách

Kde slova nestačí. Světové památky včetně Česka se rozsvítily v modro-žlutých barvách
Mírovou akci podporuje většina hlavních měst ve státech sousedících s Ukrajinou směrem na západ. Slovensko nechalo tento týden rozsvítit Bratislavský hrad.
Ozývají se také lidé mimo Evropskou unii. Starosta Sadiq Khan v Londýně nechal v metropoli rozsvítit hned několik ikonických památek. Kromě London Eye, největšího vyhlídkového kola v Evropě z roku 1999, svítí například Nelsonův sloup na Trafalgarském náměstí.
... a radnici z roku 1950.
Na straně Ukrajiny, ač tato země postižená válkou není v NATO, je i norské Oslo. Na protest proti Rusku město nasvítilo lyžařské středisko Holmenkollen...
Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
2. 3. 2022 14:25
Ikonické stavby v řadě metropolí světa se v posledních dnech rozsvítily do modro-žlutých barev. Světová i evropská města tím vyjadřují svůj nesouhlas s ruskou invazí, která sužuje život milionům ukrajinských rodin. Žlutě a modře svítí například Eiffelova věž, Braniborská brána, Bratislavský hrad i mrakodrap Tchaj-pej 101 nebo radnice v jihoamerickém São Paulu.

Stranou nezůstává ani Česká republika. Svůj nesouhlas s ruskou invazí skrz památky vyjadřuje především umělecká scéna, která se připojila k výzvě Asociace profesionálních divadel České republiky. Do modro-žlutých barev se "obléklo" například Švandovo divadlo v Praze, Horácké divadlo v Jihlavě, Východočeské divadlo v Pardubicích nebo Komorní scéna Aréna v Ostravě. 

Podívejte se, jaké památky se ve světě připojily k mírové akci.

 

Právě se děje

Další zprávy