"Před osmi lety to byla vybydlená stavba a neměla dobrou pověst. Odboráři tu měli nájemce, který jim přestal platit, a tak nám hotel nabídli na pár měsíců za symbolickou korunu s tím, že když do půl roku seženeme peníze, můžeme ho koupit," popisuje majitel hotelu.
Piskoř šel do pronájmu společně s jejich známým, zaujala je poloha místa a architektura. Mezitím se snažili sehnat peníze, za něž by nemovitost koupili. "Měli jsme dát dohromady 22 milionů korun, ale ještě den před termínem splacení jsme ty peníze neměli. Banka nám půjčila méně, než jsme očekávali, a tak jsme je museli shánět jinde. Zachránil nás až soukromý investor," popisuje spolumajitel taneční školy v Praze, který se dnes o hotel stará se svou ženou Klárou a bratrem Martinem.
Majitelé začali za chodu postupně odhalovat historii a hodnotu místa. Původně tu bývala chatková oblast pro dívčí tábory. Ve 30. letech minulého století vznikla na břehu funkcionalistická budova, kam na rekreaci jezdili členové Osvobozeného divadla, hlavně Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich. Potenciál a tradice místa pak daly vzniknout návrhu na rekreační středisko od architekta Jiřího Herzána, které se zapsalo mezi ikony modernistického bruselského stylu.
"Od začátku nás hotel něčím přitahoval. Když jsme se dozvěděli jeho historii, věděli jsme, že chceme hotel nechat tak, jak je. Jsem velký nostalgik a nerad měním staré věci, které fungují po generace. Naším mottem je 'Vítej zpátky', a teď nemyslím retro styl, ale spíš pocit jistoty. Lidé mají rádi, když vidí, že místo jejich vzpomínek zůstává stejné. Podobně jako když přijedou na prázdniny k babičce," říká Piskoř s tím, že se jedná i první zpátečnický hotel v Česku.
Hotel Medlov budí dojem, jako by se v něm zastavil čas. Ne všichni to ocení, majitelé ale věří, že se z něj časem stane místo, kam se lidé budou zase rádi vracet. Interiér má nábytek z doby socialismu, ale také řadu cenných prvků, které odkazují na věhlasnou dobu moderny. Podívejte se.