Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení

Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení
Opuštěné stavení se skládalo z celkem tří domů, které původní majitelé vystavěli ve svažité zahradě. "Soubor těchto drobných stavení se nacházel ve velmi zanedbaném, neobývatelném stavu. Ponechali jsme pouze nejstarší kamennou část orientovanou do ulice," říkají architekti z Ateliéru 111.
A takhle místo vypadá dnes. Architekti opravili patrové stavení a přistavěli k němu dva nové domy. V tom napravo je garáž a nad ní místnost s kuchyní, jídelnou a obývákem. V levé části komplexu jsou ložnice a půda pro děti.
Opravená kamenná přístavba je vstupní branou do obou domů. "Starou a novou část spojuje v celek jednotná barevnost štukové omítky i režná keramická taška na střeše. O stáří jednotlivých částí domu napoví to, že s původním tvaroslovím lehce kontrastuje současné minimalistické pojetí," uvádí architekt Jiří Weinzettl.
Světlému interiéru dominuje přírodní dubové a smrkové dřevo. "Přízemí jsme obnažili až na původní cihlu a vložili jsme silný prvek točitého schodiště," vysvětluje Weinzettl.
Foto: Boysplaynice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 3. 2020 6:00
Ač od roku 1922 patří k Praze, staré Jinonice si stále drží ospalý charakter venkovské obce. Tvoří je malebná zákoutí, rybníky, rodinné domy a omšelá stavení, která čekají na své nové majitele. Rodina se dvěma dětmi si jeden takový dům vyhlídla a oslovila architekty z Ateliéru 111, aby jí ho proměnili v důstojné bydlení. Podívejte se, jak si architekti s přestavbou poradili.

Fotogalerie vznikla ve spolupráci s on-line magazínem o architektuře Earch.cz, který upozorňuje na významné projekty z domova i ze zahraniční. Více o  přestavbě rodinného domu ve starých Jinonicích se můžete dozvědět na jejich webu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy