Sousedství vily Tugendhat je na prodej. Podívejte se na dům pro brněnské milionáře

Sousedství vily Tugendhat je na prodej. Podívejte se na dům pro brněnské milionáře
Čtyřpodlažní dům s valbovou střechou stojí v ulici Černopolní hned vedle slavné funkcionalistické vily Tugendhat od architekta Ludwiga Miese van der Roheho. "Lokalita první vilové kolonie v Brně, kde bydlelo mnoho významných osobností, se nachází jen pár minut od středu města a o její výjimečnosti tedy není pochyb," říká realitní makléřka Tereza Štěrbová.
Vila pochází z 40. let minulého století a má dva vchody. V době, kdy byla postavena, se totiž počítalo, že v přízemí bude bydlet správce zahrady a služka.
Jižní strana domu směřuje do zahrady, odkud jsou pěkně vidět dřevěná kastlová okna s mramorovými parapety a benátskými žaluziemi. "Přestože se nacházíme na nejprestižnější brněnské adrese, jihozápadní strana nemá žádné přímé sousedy," říká  makléřka z kanceláře Svoboda & Williams.
V okolí domu je spousta zeleně. Dům má vlastní pozemek s ovocnými stromy a kromě vily Tugendhat nabízí pohled i na památkově chráněnou Arnoldovu vilu. Spodní část zahrady navazuje na park vily Löw-Beer.
Foto: Svoboda & Williams
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 2. 2020 13:00
Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Prestižní adresu znají lidé z celého Česka, a to hlavně díky vile Tugendhat. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je například čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Nemovitost z 40. let v těsném sousedství nejslavnější vily je teď na prodej, podívejte se.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Policie v Rusku zadřela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy