Byt v luxusní čtvrti v Bratislavě majitelé proměnili během pandemie. Má dvě koupelny

Byt v luxusní čtvrti v Bratislavě majitelé proměnili během pandemie. Má dvě koupelny
Mezonetový byt s krásnými výhledy na Staré Město v Bratislavě se nachází v jedné z rezidenčních budov městské čtvrti Palisády.
I když se nachází v poměrně nové budově, bydlení nemělo vhodnou dispozici a majitelé ho chtěli upravit.
K proměně interiéru si rodina přizvala architektonické studio Richarda Kral'oviče a během pandemie koronaviru ho společně proměnili v moderní bydlení.
Změnilo se výtvarné i architektonické pojetí a částečná úprava se dotkla i dispozice bytu.
Foto: Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2021 11:38
Mezonetový byt s krásnými výhledy na Staré Město v Bratislavě se nachází v jedné z rezidenčních budov městské čtvrti Palisády. I když není až tak starý, poté co ho získali současní majitelé, potřeboval nový vzhled. Architekti jemně upravili základní materiály a nechali na nich vyniknout designové solitéry, umělecká díla a renovované kusy nábytku s výraznými vzory, tvary a barvami.

Autorem přestavby bytu v Bratislavě je studio Richarda Kral'oviče, který je jedním z přihlášených v soutěži Interiér roku 2020, konkrétně v kategorii Soukromý interiér - rekonstrukce.

Vyhlášení výsledků proběhne 21. září na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy