Kde stála malá chata, postavili moderní vilu. Má krásný výhled na brdské kopce

Kde stála malá chata, postavili moderní vilu. Má krásný výhled na brdské kopce
Na jídelnu navazuje kuchyň, kterou od jídelny zčásti odděluje bílá stěna s úložnými prostory.
"Hlavní přízemní podlaží je ze solidního materiálu, přesněji z keramických tvárnic a nemá vnější zateplení. Prostor rozdělují příčkovky a zastřešuje ho betonový strop, který navozuje pocit bezpečí," vysvětlují svůj záměr Holubcovi.
Vilu, u které je na první pohled jasné, že vše podstatné se odehrává dole, si čtyřčlenná rodina nechala postavit ve staré zahradě v Černošicích u Prahy.
Podle architektů Kamily a Antonína Holubcových, které si rodina najala k vypracování návrhu, bylo hlavním přáním rodiny, aby stavba byla hospodárná, ve dne měla stínění před slunečními paprsky a v noci nebyla zdrojem světelného znečištění.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 4. 2021 16:00
Vilu, u které je na první pohled jasné, že vše podstatné se odehrává dole, si čtyřčlenná rodina nechala postavit v Černošicích u Prahy. Na pozemku o velikosti 900 metrů čtverečních stávala stará chatka a spousta vzrostlých stromů, především ovocných odrůd. Majitelé si přáli, aby v novostavbě architekti kladli důraz na přírodní materiály, intimitu a šetrnost k životnímu prostředí.

"Sami jsme chtěli, aby dům jemně zapadl mezi okolní zástavbu a mezi stromy staré zahrady, aby dokázal využít možnosti výhledů a přírodních zdrojů a aby tepelně a ekonomicky dobře fungoval přirozeně, bez současných umělých pasivních standardů," říkají architekti Kamila a Antonín Holubcovi, kteří stojí za finální podobou novostavby v Černošicích. 

Celkové náklady na stavbu s užitnou plochou 210 metrů čtverečních byly ve výši 10 milionů korun. Podívejte se, jak vypadá zvenku i zevnitř. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy