Zpěvačku SZA nařkli v Sephoře z krádeže, řetězec zavře prodejny a proškolí prodavačky

Magazín Magazín
3. 6. 2019 13:52
Kosmetický řetězec Sephora se rozhodl ve středu uzavřít všechny svoje americké pobočky a poslat zaměstnance na školení o diverzitě. Zpěvačka SZA totiž byla v dubnu v jednom z kalifornských obchodů kvůli barvě pleti nařčena z krádeže, o čemž se později rozepsala na sociálních sítích. Sephora odmítá, že by za uzavřením prodejen mohl tento incident.
Zpěvačka SZA byla vloni nominovaná na pět cen Grammy, nakonec ani jednu neproměnila.
Zpěvačka SZA byla vloni nominovaná na pět cen Grammy, nakonec ani jednu neproměnila. | Foto: Shutterstock

Solána Imani Rowe, jak zní celé jméno zpěvačky SZA, byla údajně v dubnu při nákupu kosmetiky v městě Calabasas v Kalifornii nařčena z toho, že kradla. Umělkyně na Twitteru později uvedla, že si s prodavačkou jménem Sandy o incidentu dlouze promluvila. 

Mluvčí kosmetického řetězce Emily Shapirová uvedla, že o incidentu již ví a prověřují jej. Spojili se také se zpěvačkou. "Podobné stížnosti bereme velmi vážně. Obviňování někoho na základě rasy není v Sephoře tolerováno," řekla mluvčí. 

Shapirová však dodala, že uzavření amerických prodejen Sephora na den s tímto incidentem nesouvisí. Školení o inkluzi, diverzitě a proti předsudkům byla podle ní plánována již řadu měsíců a jsou součástí probíhající kampaně značky. 

Podobné školení uspořádal vloni také Starbucks

Popularita prodejny v kalifornském městečku podle britského deníku The Guardian po incidentu značně poklesla a mnoho lidí kosmetický řetězec kritizovalo. 

Zpěvačka SZA v loňském rozhovoru pro americký magazín Refinery29 uvedla, že dříve v Sephoře pracovala. A firma tehdy k příspěvku dodala, že se snaží, aby se každý zákazník cítil v prodejnách vítaný. 

Kosmetický řetězec je součást francouzského koncernu LVMH se sídlem v Paříži a není první společností, která podobné hromadné školení v USA uspořádala, loni například tento krok udělal také Starbucks.

Kávový koncern tehdy uzavřel osm tisíc poboček po celých Spojených státech, aby poučil zaměstnance o tom, že nemají mít vůči lidem předsudky. Stalo se tak poté, co manažer filadelfské pobočky zavolal policii na dva černochy, kteří jenom čekali na svého kamaráda. 

Podívejte se také na video: Málo černý Will Smith? Hollywood řeší nesmysly

Jde o politickou korektnost, jestli má dnes někdo v Hollywoodu problém, tak běloši a ti, kteří jsou málo černí, říká filmový kritik František Fuka. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy