Solána Imani Rowe, jak zní celé jméno zpěvačky SZA, byla údajně v dubnu při nákupu kosmetiky v městě Calabasas v Kalifornii nařčena z toho, že kradla. Umělkyně na Twitteru později uvedla, že si s prodavačkou jménem Sandy o incidentu dlouze promluvila.
Mluvčí kosmetického řetězce Emily Shapirová uvedla, že o incidentu již ví a prověřují jej. Spojili se také se zpěvačkou. "Podobné stížnosti bereme velmi vážně. Obviňování někoho na základě rasy není v Sephoře tolerováno," řekla mluvčí.
Shapirová však dodala, že uzavření amerických prodejen Sephora na den s tímto incidentem nesouvisí. Školení o inkluzi, diverzitě a proti předsudkům byla podle ní plánována již řadu měsíců a jsou součástí probíhající kampaně značky.
Podobné školení uspořádal vloni také Starbucks
Popularita prodejny v kalifornském městečku podle britského deníku The Guardian po incidentu značně poklesla a mnoho lidí kosmetický řetězec kritizovalo.
Zpěvačka SZA v loňském rozhovoru pro americký magazín Refinery29 uvedla, že dříve v Sephoře pracovala. A firma tehdy k příspěvku dodala, že se snaží, aby se každý zákazník cítil v prodejnách vítaný.
Kosmetický řetězec je součást francouzského koncernu LVMH se sídlem v Paříži a není první společností, která podobné hromadné školení v USA uspořádala, loni například tento krok udělal také Starbucks.
Kávový koncern tehdy uzavřel osm tisíc poboček po celých Spojených státech, aby poučil zaměstnance o tom, že nemají mít vůči lidem předsudky. Stalo se tak poté, co manažer filadelfské pobočky zavolal policii na dva černochy, kteří jenom čekali na svého kamaráda.