reklama
 
 

Zpěvačku SZA nařkli v Sephoře z krádeže, řetězec zavře prodejny a proškolí prodavačky

3. 6. 2019 13:52
Kosmetický řetězec Sephora se rozhodl ve středu uzavřít všechny svoje americké pobočky a poslat zaměstnance na školení o diverzitě. Zpěvačka SZA totiž byla v dubnu v jednom z kalifornských obchodů kvůli barvě pleti nařčena z krádeže, o čemž se později rozepsala na sociálních sítích. Sephora odmítá, že by za uzavřením prodejen mohl tento incident.

Solána Imani Rowe, jak zní celé jméno zpěvačky SZA, byla údajně v dubnu při nákupu kosmetiky v městě Calabasas v Kalifornii nařčena z toho, že kradla. Umělkyně na Twitteru později uvedla, že si s prodavačkou jménem Sandy o incidentu dlouze promluvila. 

Mluvčí kosmetického řetězce Emily Shapirová uvedla, že o incidentu již ví a prověřují jej. Spojili se také se zpěvačkou. "Podobné stížnosti bereme velmi vážně. Obviňování někoho na základě rasy není v Sephoře tolerováno," řekla mluvčí. 

Shapirová však dodala, že uzavření amerických prodejen Sephora na den s tímto incidentem nesouvisí. Školení o inkluzi, diverzitě a proti předsudkům byla podle ní plánována již řadu měsíců a jsou součástí probíhající kampaně značky. 

Podobné školení uspořádal vloni také Starbucks

Popularita prodejny v kalifornském městečku podle britského deníku The Guardian po incidentu značně poklesla a mnoho lidí kosmetický řetězec kritizovalo. 

Zpěvačka SZA v loňském rozhovoru pro americký magazín Refinery29 uvedla, že dříve v Sephoře pracovala. A firma tehdy k příspěvku dodala, že se snaží, aby se každý zákazník cítil v prodejnách vítaný. 

Kosmetický řetězec je součást francouzského koncernu LVMH se sídlem v Paříži a není první společností, která podobné hromadné školení v USA uspořádala, loni například tento krok udělal také Starbucks.

Kávový koncern tehdy uzavřel osm tisíc poboček po celých Spojených státech, aby poučil zaměstnance o tom, že nemají mít vůči lidem předsudky. Stalo se tak poté, co manažer filadelfské pobočky zavolal policii na dva černochy, kteří jenom čekali na svého kamaráda. 

Podívejte se také na video: Málo černý Will Smith? Hollywood řeší nesmysly

Jde o politickou korektnost, jestli má dnes někdo v Hollywoodu problém, tak běloši a ti, kteří jsou málo černí, říká filmový kritik František Fuka. | Video: Martin Veselovský |  20:41

autor: Magazín | 3. 6. 2019 13:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama