Mladé studentce vyhrožují smrtí. Fotí se se zabitými zvířaty

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
2. 7. 2014 14:11
Dívka z Texasu zveřejňuje fotografie z cest po Africe. Pózuje na nich vedle zastřelených zvířat. Ochránci se bouří a požadují stažení jejího profilu ze sociální sítě.
Kendall Jones
Kendall Jones | Foto: Facebook / Kendall Jones

Cleburne – Kendall Jones je na první pohled drobná roztleskávačka, která druhým rokem studuje na prestižní univerzitě v americkém Texasu. Svým neobvyklým koníčkem si ale proti sobě poštvala tisíce lidí.

Od svých 13 let jezdí do Afriky spolu se svou rodinou, kde se věnuje lovu zvířat. Mezi její úlovky patří i ohrožené druhy. Prvním skoleným zvířetem byl v roce 2008 nosorožec bílý, který je na pokraji vyhynutí. Chlubením se s trofejemi na Facebooku tak jen přilévá olej do ohně, zlobí se ochránci zvířat. 

"V zájmu všech zvířat, zejména těch v africkém regionu, kde je lovci pro zábavu zabíjejí! Někteří lidé už tyto stránky hlásili, ale jak se zdá, Facebook se neznepokojuje tím, co Kendall Jones podporuje na svých stránkách," stojí v oficiální petici proti mladé lovkyni. Podepsalo ji skoro 110 tisíc lidí. Další petice s 30 tisíci podpisy pak žádá jihoafrickou vládu, aby jí zakázala vstup do země.

Dívka se lovu nevzdá

Kendall, která se začala učit lovit od svého otce na ranči v Texasu, se svého koníčku vzdát nehodlá. Tvrdí, že chrání přírodu a lovem také pomáhá místním obyvatelům.

"Chci poděkovat všem příznivcům za podporu. Budu i nadále lovit a šířit své znalosti o lovu a ochraně zvířat," píše dívka na svém Facebooku, na kterém ji podporuje přes 100 tisíc příznivců.

Odpůrci nazývají Kendall ďáblem a výjimkou nejsou ani výhrůžky smrtí. Jiní ji obviňují, že chce na sebe strhnout pozornost a získat smlouvu na vlastní televizní show. Příští rok by totiž měl televizní kanál Sportsman Channel vysílat o Kendall pořad.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy