reklama

Němci chtějí povinný vegetariánský den. Může projít

6. 8. 2013 0:30

Pomůže to zdraví člověka, ochraně zvířat i klimatu, říkají Zelení

Berlín - Německá ekologická strana Zelení chce v jídelnách zavést jednou týdně povinný vegetariánský den.

Oznámila to v pondělí v Berlíně volební vůdkyně této strany pro podzimní parlamentní volby Katrin Göringová-Eckardtová, napsala agentura DPA. Obdobná praxe již funguje v několika městech, jako jsou například severoněmecké Brémy.

Nápad se ovšem nezamlouvá vládě a liberálním svobodným demokratům FDP, kteří Zeleným předhazují snahu o zbytečné poručnictví. Strava se tak stala provokativním tématem volební kampaně. Volby se v Německu uskuteční 22. září.

"Člověk nemusí každý den sníst dva karbanátky," řekla Göringová-Eckardtová. Toto množství totiž přibližně odpovídá průměrné konzumaci masa v Německu, ročně ho zde podle DPA na osobu připadne 60 kilogramů. 

Podle Göringové-Eckardtové je méně masa v jídelníčku dobré pro zdraví i pro ochranu zvířat a klimatu.

Zelená politička také tvrdí, že nikdo by k dodržování vegetariánského dne neměl být nucen. Dokáže si ale představit, že politici zpestření jídelníčku pro takovéto bezmasé dny podpoří.

Dodala, že dříve mnoho rodin přinejmenším v pátek maso nejedlo, takže by se takzvaný Veggie Day, jak se navrhovanému vegetariánskému dnu říká, stal pokračováním této tradice.

autor: ČTK

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama