reklama
 
 

Do Znojma přijelo na vinobraní rekordních 83 tisíc lidí, největším lákadlem byly rytířské turnaje

19. 9. 2016
Do Znojma letos přijelo na Znojemské historické vinobraní zhruba 83 tisíc lidí, což je o 3000 více než loni, a tedy novodobý návštěvnický rekord. Výrazně více vstupenek se letos podařilo prodat přes internet a mnohem více lidí bylo v centru města i v neděli.
Hlavní zprávy

Znojemské historické vinobraní přilákalo rekordní počet návštěvníků. Velký zájem byl letos zejména o rytířské turnaje na koních v sobotu večer.

"Už hodinu předem byla všechna místa vyprodaná," poznamenal František Koudela z pořádající Znojemské besedy.

Pořadatelům stejně jako loni přálo počasí, přestože předpověď hlásila na sobotu déšť. Pršelo však jen slabě dopoledne. Během víkendu zahráli Marta Jandová, kapely Divokej Bill, Škwor, Květy nebo zpěvák Vlasta Horváth. 

Historický průvod v čele s králem Janem Lucemburským měl letos už 550 členů, dříve to bývalo zhruba 500. "Jeho součástí byla ohňová show, rytířské turnaje a šermířská klání. Dbáme na to, aby oblečení všech odpovídalo skutečně době prvního Lucemburka na českém trůně, tedy první polovině 14. století. Některé kostýmy si půjčujeme v Českém Krumlově či na Barrandově," uvedl Koudela.

Po městě bylo rozmístěno na 350 stánků s vínem, burčákem a občerstvením. Lidé mohli jít zažít středověkou atmosféru do uličky chudiny, na několika místech viděli kejklířská vystoupení, pouliční divadlo. Velice se ujala nedávná novinka Vinný trh. "Každý rok se snažíme přijít s nějakou novinkou, která by lidem ještě návštěvu Znojma zpříjemnila. Letos jsme poprvé vytvořili mobilní aplikaci s mapou a programem," poznamenal Koudela.

Vinobraní bylo letos úspěšné i v Mikulově, kde se konalo o týden dřív. Tento rok na něj přijelo 56 tisíc lidí, což je nejvíce v historii. Znojemský rekord má již 49 let, tehdy přijelo do města 110 tisíc lidí.

autoři: ČTK, Magazín

reklama
     
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama