Ztracený a osamělý outsider. Nejpůsobivější scéna prince Philipa v seriálu Koruna

"V tomto systému je každý z nás ztracený, osamělý, bezvýznamný outsider." Tak zní Philipova promluva k princezně Dianě, která se chce oddělit od královské rodiny kvůli emocionálnímu strádání. Jde o jednu z nejpůsobivějších scén prince Philipa v zatím poslední řadě úspěšného seriálu Koruna.
Nejpůsobivější scéna prince Filipa ve 4. řadě seriálu Koruna. Roli manžela královny Alžběty získal Tobias Menzies | Video: Netflix

Čtvrtá řada seriálu Petra Morgana, kterou vysílá internetová televize Netflix, je zatím poslední ze série životopisného díla o vládě královny Alžběty II. Ústředním motivem je setkání a svatba prince Charlese a princezny Diany. 

V prvních dvou řadách seriálu postavu prince Philipa, vévody z Edinburghu, ztvárnil Matt Smith, ve třetí a čtvrté řadě ho vystřídal Tobias Menzies.

Seriál Koruna sklízí ohlas u odborné i široké veřejnosti. Získal deset cen Emmy a jako nejlepší seriál byl oceněn Zlatým glóbem. Další tři glóby získali představitelé Margareth Thatcherové, princezny Diany a prince Charlese. Podle Netflixu seriál Koruna vidělo více než 70 milionů domácností.

 

Právě se děje

Další zprávy