Zhlédněte horor do konce a vyhrajte téměř 200 tisíc

Zpravodajská směna
28. 2. 2010 10:50
Indický režisér opakuje svéráznou propagaci svého nového díla

Nové Dillí (Indie) - Vydržte se dívat na otřesné záběry, aniž byste jedinkrát zavřeli oči. A statisíce jsou vaše.

Režisér indického snímku Phoonk 2 o zlém duchu, který traumatizuje rodinu, postavil před své fanoušky podruhé výzvu, kterou zdánlivě nelze odmítnout.

Pravidla pro výhru 190 tisíc korun (500 000 indických rupií) jsou jednoduchá: Stačí být v kinosálu sám a vidět film až po závěrečné titulky.

Každému soutěžícímu má být monitorován tep a v kinosálu ho má sledovat kamera. Cílem je kontrolovat, jestli divák během filmu nezavře oči.

"Každý, kdo tvrdí, že ho film nemůže vyděsit, bude v kině ponechán o samotě," říká režisér filmu Ram Gopal Varma.

Tvůrce už si podobný trik jednou vyzkoušel, z promítání filmu Phoonk 1 utekl podle režiséra nejstatečnější soutěžící už po půl hodině.

O tehdejší soutěži se nicméně od té doby vedou spory, na nátlak veřejnosti musela být zrušena. Produkční tým byl obviněn z toho, že výběr účastníků i průběh celé akce manipuluje.

Média tehdy jako důkaz přinesla zprávu o filmovém fanouškovi z jihoindického města Bengalúru, který Phoonk vydržel až do konce.

Prý si rezervoval celé kino a film zhlédl sám, přičemž před kinosálem jeho stav monitoroval doktor společně s ochrankou. Tým režiséra Varmy však jeho "vítězství" odmítl uznat.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy