Merkelová vyšetřuje vraždu po vzoru slečny Marplové. Pomáhá jí v tom pes Putin

Magazín Magazín
16. 3. 2023 13:39
Velkou část života zasvětila politice a se těšila na klidný důchod strávený na venkově s manželem. Na nicnedělání si ale po náročném zaměstnání kancléřky zvyká jen obtížně. Nakonec se Angela Merkelová připlete k vyšetřování vraždy a po vzoru slečny Marplové se stane amatérskou detektivkou v důchodu. Celovečerní komedie bude mít premiéru 21. března na německé stanici RTL.
Trailer k filmu | Video: RTL

Komediální detektivka vychází z bestselleru spisovatele Davida Safiera. Ten se nechal inspirovat spekulacemi o tom, co bude Merkelová dělat, poté, co odejde do politického důchodu, upřesňuje web RTL.

Safier vychází z toho, co je o Merkelové známé. Například mops Putin jí má pomoct s pověstným strachem ze psů, kterého kdysi zneužil právě Vladimir Putin tím, že na Merkelovou vypustil svého černého labradora. "Merkelová má pro postavu detektiva několik dobrých vlastností. Jednak je velmi inteligentní a také ji lidé často podceňují, podobně jako poručíka Colomba nebo Jane Marplovou," je přesvědčený autor úspěšné knižní předlohy filmu. 

Příběh se odehrává ve fiktivním městečku Neu-Freudenstadt v okrese Ukerská marka. Merkelová, kterou ztvárnila herečka Katharina Thalbachová, se tu věnuje odpočinku a pečení, ale také se trochu nudí. Když zjistí, že barona z nedalekého zámku našli mrtvého ve vinném sklípku, je jí hned jasné, že nešlo o sebevraždu.  

Komedie se bude vysílat na RTL 21. března, ale už nyní je dostupná na streamingové platformě německé soukromé televize RTL+. Safier již také vydal druhou novelu o detektivce Merkelové. 

Média zatím spekulují, jak odpočívá skutečná Angela Merkelová. Když bývalou kancléřku vyfotili v obchodě se sportovní obuví, média psala o tom, že se možná věnuje aktivnímu odpočinku. Deník Bild zase uvedl, že Merkelová má kancelář poblíž Braniborské brány, ale není jasné, na čem v ní pracuje. Několik pracovních příležitostí 68letá politická veteránka také odmítla, například nepřijala nabídku generálního tajemníka OSN, který ji chtěl do čela jednoho z projektů. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy