Z letadla padaly součástky, v Lisabonu ničily auta

ČTK ČTK
6. 12. 2010 23:15
Šlo o Boeing 777 angolské letecké společnosti TAAG, který startoval z Lisabonu

Lisabon - Padající součástky z angolského letadla, které v pondělí startovalo z mezinárodního letiště v Lisabonu, ohrozily obyvatele předměstí Almada.

Podle neoficiálních zdrojů poškodily nejméně dva stojící automobily a také střechu jednoho domu. Nikdo nebyl zraněn.

Posádka Boeingu 777 angolské letecké společnosti TAAG, který měl před polednem namířeno se 125 cestujícími na palubě do angolské metropole Luandy, kvůli technickým problémům obrátila stroj zpět na lisabonské letiště.

Z nebe na Almadu padaly kusy kovu o šířce zhruba pěti centimetrů a délce deseti centimetrů. Místní obyvatelé je posbírali a předali policii. Nikdo nebyl během pádu předmětů zraněn.

Úřady záležitost zatím vyšetřují a brání se zatím závěrům, že kov padal z tohoto konkrétního letadla. Společnost TAAG nicméně nemá co do letecké bezpečnosti čistý rejstřík. V roce 2007 byly zapsána na evropskou černou listinu rizikových leteckých dopravců, kteří nesplňují mezinárodní standarty. V březnu byl zákaz zrušen pro její boeingy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy