Vypískejte Paroubkovu kampaň, plánují lidé na Facebooku

Hana Pecinová
7. 1. 2010 16:20
Místo házení vajíček chce skupina na Facebooku na mítincích ČSSD pískat
Pískotem protestovali lidé už loni na volebním mítinku ČSSD na pražském Andělu.
Pískotem protestovali lidé už loni na volebním mítinku ČSSD na pražském Andělu. | Foto: Jan Langer

Praha - Už žádné házení vajíčky, rozhodla nově založená skupina na Facebooku.

Nesouhlas s kampaní sociální demokracie před červnovými parlamentními volbami chce skupina s názvem "Píšťalka pro Paroubka v každém městě!" vyjádřit jinak. Bude pískat.

Jak skupina, kterou na Facebooku založil Tomáš Kaplan Fojtík, ve svém prohlášení uvádí, chce zabránit tomu, aby v parlamentních volbách zvítězila sociální demokracie, která by podle nich mohla utvořit koalici s komunisty.

"Nechceme na Paroubka útočit, házet vejce ani jiné předměty. Nechceme mu dávat do ruky klacek a nechceme jej pověsit na mučednický kříž. Zvolme mírumilovnější - a přitom stejně efektivní metodu projevu občanského nesouhlasu," popisuje akci v prohlášení skupina.

Skupina, do které se přihlásilo k dnešnímu dni už přes čtyři stovky lidí, na Facebooku vyzývá k tomu, aby si všichni odpůrci Paroubka přinesli na předvolební mítinky píšťalky a předsedu ČSSD vypískali.

"Dejme mu najevo, že hlas ulice je jiný, než hlas předvolebních průzkumů, které si tak rád po nocích pročítá," dodává skupina.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy